Mezoterapia igłowa w Belliza Studio Urody

19 maja 2014 19:00

...

Mezoterapię (gr.mesos- środek, i therapei - terapia) igłową poleca się osobom, którym zależy na ujędrnieniu wiotczejącej skóry twarzy i skorygowaniu zmarszczek. Mezoterapia sprawdza się również u osób z problemem wypadających włosów. Cellulit na udach, brzuchu i pośladkach oraz rozstępy również można leczyć mezoterapią.

W mezoterapii należy sporządzać roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaninę kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jedynie powiedzieć, ze oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii możemy również usunąć cellulit, miejscowo nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową.

W zależności od wykorzystywanego preparatu to jedyna, wspaniała i najbardziej skuteczna metoda:

- rewitalizująca skórę,

- regenerująca skórę,

- przeciwzmarszczkowa

- hamująca wypadanie włosów oraz pobudzająca ich
  porost

- odmładzająca skórę,

- oddziałującą na ochronę : foto-starzenie skóry

- przeciwtrądzikowa

Częstotliwość zabiegów:

Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy , kiedy wykonywana jest w serii zabiegów. Początkowo należy poddać się jednemu zabiegowi co 7-14 dni przez około 2 miesiące. Następnie należy wykonywać 1 zabieg raz na miesiąc dla podtrzymania osiągniętych rezultatów

Kiedy można wykonywać mezoterapię ?

W każdej porze roku, lato również nie jest przeciwwskazaniem, jednak po zabiegu mezoterapii tak samo jak po innych zabiegach nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych przez okres średnio 5 dni.

Czy można przerwać serię zabiegów?

Wykonanie nawet jednego zabiegu spowoduje dostarczenie skórze substancji, których skóra nigdy nie otrzymywała, spowoduje to oczywiście jej odbudowę i syntezę procesów naprawczych niemniej jednak przy większych deficytach skóry dojrzałej zalecane jest celem komplementarnego uzupełnienia niedoborów wykonanie pełnej serii zabiegów mezoterapii.

Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii ?

Kilka dni przed zabiegiem trzeba wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę

Wskazania do wykonania mezoterapii:

Przeciwwskazania do mezoterapii:

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt.

 

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej