Krem z witaminą C to Twój sposób na piękną cerę

25 marca 2024 11:01

...

Witamina C to królowa witamin, która wykazuje niezwykle pozytywne działanie na skórę. Szukaj kremów i serum z tym składnikiem, a na pewno nie zawiedziesz się. Witamina C ma mocne i wszechstronne działanie na skórę. Czy wiesz co dokładnie daje i w jakich formach można ją spotkać w kosmetykach?

Witamina C to witamina młodości o nadzwyczajnych właściwościach

Witamina C ma wielokierunkowe działanie, odpowiednie właściwie do każdego typu cery. Jest to silny antyoksydant, który neutralizuje działanie wolnych rodników jako szkodliwych substancji przyśpieszających starzenie się skóry. Po drugie, wzmacnia naczynia krwionośne i niweluje zaczerwienienia skóry. Bierze udział w syntezie kolagenu, dzięki temu ujędrnia skórę. Znane są jej silne właściwości rozjaśniające i redukowanie przebarwień. Witamina C ma lekkie właściwości złuszczające i przeciwzapalne, a także zmniejsza efekty poparzeń słonecznych. Jak widać jest to jeden z lepszych składników kremów, który wpływa na różne procesy w skórze i poprawia jej wygląd. Kremy na dzień z tą witaminą to czysta korzyść dla skóry, która zyskuje sobie blask i młodszy wygląd. Krem i serum to kosmetyki, gdzie jej działanie jest szczególnie mocne.

Witamina C i jej różne formy w kosmetykach

W kremach, serum i innych kosmetykach, możemy spotkać różne formy witaminy C, od czystej postaci lub połączonej z innymi związkami. Kwas askorbinowy to jedna z jej postaci, a jest to forma dobrze rozpuszczalna w wodzie, jednak nie jest trwała i stabilna. Jej efekt jest z kolei natychmiastowy i poleca się ją dla szybkich efektów na przykład na ważne wyjścia. Czy znasz witaminę C MAP? Jest trwała i delikatna, nie działa tak drażniąco jak inne jej formy. Skorzysta na tym cera wrażliwa, a kosmetyk idealny dla tej formy witaminy C to emulsje lub serum. Stabilna forma to tetraizopalmitynian askorbylu, rozpuszczalna w olejach. Dobrze wchłania się przez naskórek, ale także doskonale wnika do środka skóry. Wpływa na tworzenie się kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a co za tym idzie, ma silne właściwości przeciwstarzeniowe. To tylko wybrane formy witaminy C, a już można zobaczyć, jak ważne jest dobranie jej w odpowiedniej postaci do swoich potrzeb.

Wybierz najlepszy krem na dzień z tą witaminą

Krem na dzień to podstawowy kosmetyk w pielęgnacji skóry. Daje prawidłowe nawilżenie, działa przeciwzmarszczkowo i chroni skórę przed słońcem. Poza tym niektóre kremy mają również formę fluidu, dzięki czemu matują i konturują twarz. Tym samym, w jednym kosmetyku, zyskujemy sobie kilka właściwości. Wysokiej jakości krem z witaminą c z dodatkiem na przykład kwasu hialuronowego, daje dużo korzyści dla skóry każdego dnia. Jeden kompleksowy kosmetyk pozwoli Ci zadbać o skórę przez cały dzień. Pamiętaj o dodatkach filtrów UV, które skutecznie chronią Twoją cerę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Witamina C jako silny antyoksydant, rozjaśnia skórę i ma także dobry wpływ na skórę poparzoną od słońca, niweluje działanie szkodliwego promieniowania UV.

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej