Jak pozbyć się zmarszczek? 4 skuteczne sposoby

26 września 2023 18:32

...

Charakterystyczne zagłębienia pojawiają się na skórze twarzy wraz z upływem czasu. Ten proces jest całkowicie naturalny i wynika ze zmian, jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Z biegiem lat skóra staje się mniej elastyczna, wiotka i wyraźnie odwodniona, co sprawia, że na jej powierzchni powstają zmarszczki, które mogą mieć różny kształt, wielkość i głębokość. Poznaj 4 skuteczne sposoby, dzięki którym zachowasz młody wygląd na dłużej!

Chroń skórę przed słońcem

Długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony sprawia, że skóra staje się sucha, szorstka i bardziej podatna na podrażnienia. Nadmierna ekspozycja na słońce może również prowadzić do powstania mikrouszkodzeń, nieestetycznych plam lub niebezpiecznych zmian o charakterze nowotworowym. Częste przebywanie na pełnym słońcu przyspiesza także proces powstawania zmarszczek. Dlatego, zanim zaczniesz się opalać, powinnaś najpierw zastosować dobrej jakości kosmetyk z wysokim filtrem SPF, który skutecznie zabezpieczy Twoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dobrym pomysłem będzie również stosowanie nakrycia głowy z daszkiem, noszenie okularów przeciwsłonecznych i zasłanianie ciała w wyjątkowo upalne dni. 

Dbaj o odpowiednie nawilżenie skóry

Z wiekiem skóra staje się bardziej wiotka i traci swoją naturalną sprężystość. Jeśli chcesz cieszyć się promienną cerą, musisz regularnie stosować kosmetyki nawilżające z kwasem hialuronowym, aloesem lub innymi naturalnymi składnikami, które widocznie poprawiają kondycję skóry. Kremy, balsamy i sera o właściwościach nawilżających możesz bezpiecznie stosować na co dzień. Tego rodzaju produkty doskonale wypełniają zagłębienia i niwelują drobne zmarszczki. W efekcie Twoja skóra będzie świeża, pełna blasku i wyraźnie odmłodzona.

Stosuj serum z witaminą C

Witamina C jest naturalnym i bardzo silnym antyoksydantem, który skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry. W serach do twarzy znajdziesz witaminę C w wysokim stężeniu. Taki kosmetyk ma skoncentrowaną formułę i bardzo przyjemną konsystencję. Na czym polega działanie serum z witaminą C? Zawarta w kosmetyku witamina C przywraca skórze naturalny blask i doskonale wyrównuje jej koloryt. Regularne stosowanie serum z witaminą C sprawia, że cera staje się gładsza, a zmarszczki i drobne linie będą widocznie zmniejszone. Preparat możesz wygodnie stosować zarówno podczas porannej, jak i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej.

Zrezygnuj z niezdrowych nawyków

Wygląd skóry może być uzależniony od wielu czynników. Bardzo negatywny wpływ na cerę mają na przykład niektóre używki takie jak alkohol, papierosy czy nadmiar kofeiny. Jeśli za mało śpisz, nie dbasz o odpowiednią pielęgnację skóry i niezdrowo się odżywiasz, to na jej powierzchni szybko pojawią się pierwsze zmarszczki, przebarwienia i charakterystyczne bruzdy. Dlatego warto przyjrzeć się swoim nawykom, aby móc wyeliminować te zachowania, które negatywnie wpływają na stan skóry.

Choć powstawanie zmarszczek jest procesem nieuniknionym, to jednak możesz go skutecznie opóźnić, stosując opisane powyżej sposoby. Zadbana i odżywiona skóra będzie zdecydowanie lepiej się prezentować. W efekcie bez problemu wykonasz codzienny makijaż i będziesz się wspaniale czuć we własnej skórze.

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej