Jak farbować włosy w domu i jaką farbę wybrać?

Jak farbować włosy w domu i jaką farbę wybrać?

27 października 2022 08:03

...

Domowa koloryzacja włosów to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą chodzić do fryzjera i spędzać tam kilku godzin, a także wydawać na to sporej kwoty. Obecnie producenci mają w swojej ofercie ogromny wybór farb, które są trwałe i świetnie sprawdzają się przy różnych kolorach włosów, w tym również na włosach siwych.

Farby do włosów – jakie wybrać?

Zmiana koloru włosów we współczesnym świecie jest bardzo prosta. Wystarczy tylko kupić odpowiednią farbę i użyć ją zgodnie z zaleceniami producenta. W ten sposób siwe, matowe lub spłowiałe włosy nabiorą zupełnie nowego blasku. Farby do włosów ze sklepów wcale nie są gorsze od tych z salonów fryzjerskich. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią markę i odcień, dopasowany do indywidualnych potrzeb. Farba do włosów powinna również spełniać dodatkowe wymagania. Nie wszystkie produkty do koloryzacji są w stanie pokryć siwe pasma, dlatego tak ważne jest umiejętne dobranie produktu. Z drugiej strony w przypadku czasowej chęci zmiany koloru włosów naturalnych, można wybrać farbę półtrwałą, która będzie powoli schodzić po kilku lub kilkunastu myciach. Wybierając farbę, warto również zwrócić uwagę na następujące czynniki:

Kolory farb do włosów – na co zwrócić uwagę?

Kluczowe znaczenie ma oczywiście kolor farby do włosów. Ogólnie można uznać, że najlepszym rozwiązaniem są barwy zbliżone do włosów naturalnych, zwłaszcza w przypadku samodzielnego farbowania w domu. Bardzo trudno jest przejść z głębokiej czerni na blond, a taki zabieg wymaga zwykle kilku wizyt w salonie fryzjerskim i odpowiedniej dekoloryzacji. W drugą stronę jest nieco łatwiej ale i tak wymaga to sporo czasu. Kolory farb do włosów powinny być więc zgodne z własnymi preferencjami, ale w miarę możliwości zbliżone do naturalnych. Dodatkowo barwa powinna być dopasowana do karnacji, a więc cery, ale także koloru brwi i rzęs. Zwykle najlepiej postawić na kolor o dwa tony jaśniejszy lub ciemniejszy od karnacji. 

Jak samodzielnie zafarbować włosy w domu?

W przypadku farbowania włosów w domu zdecydowaną podstawą jest sprawdzenie instrukcji od producenta. Koniecznie trzeba przeczytać krok po kroku, co należy zrobić, aby wyszedł odpowiedni kolor. Zwykle farbowania należy podzielić na następujące etapy:

Zwykle sporym problemem jest czas trzymania farby na włosach, ponieważ niektórzy chcą uzyskać nieco inny kolor niż na opakowaniu. W praktyce barwa włosów może być zbliżona do tej obiecywanej przez producenta, ale niekoniecznie taka sama. W końcu każdy typ i kolor włosów zachowuje się nieco inaczej. Cały proces farbowania nie jest jednak trudny i można nabrać wprawy już po kilku razach. 

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej