TOP 5 najpiękniejsze buteleczki damskich perfum

22 września 2020 18:52

...

Piękno perfum przejawia się nie tylko w ich zapachu i wyjątkowości kompozycji, ale także i we flakonach, w których są zamknięte. Tych wyjątkowych nie brakuje. Projektanci dbają bowiem o to, aby swoje wyjątkowe pachnidła zamykać w buteleczkach będących małymi dziełami sztuki. Idealnie prezentują się one na półeczce i w kosmetyczce, a także świetnie sprawdzą się, jako gustowny prezent. Jakie perfumy mogą pochwalić się najpiękniejszym opakowaniem?

Perfekcyjny minimalizm

Współczesny kanon piękna to minimalizm i prostota. Ta przejawia się we flakonie perfum Mon Guerlain. Wbrew pozorom nie jest ona nowym projektem. Powstała bowiem w 1908 roku, a została zaprojektowana przez Gabriela Guerlaina i Baccarat, czyli jednego z najlepszych domów obróbki kryształów i szkła. Flakon Mon Guerlain inspirowany jest alchemicznymi buteleczkami, przez co wydaje się niemal magiczna. Dziś buteleczka ta uznawana jest za kultową i stanowi ikonę sama w sobie.

Bajkowe i magiczne

Przeciwieństwem minimalistycznego flakonu Mon Guerlain jest buteleczka, w której zamknięte jest pachnidło Lolita Lempicka - Fleur de Corail. Jest ona bajkowa i magiczna. Na myśl przywodzi świat bajek Disneya, a także morskie klimaty. Niebieski odcień i brylant na środku sprawia, że każda kobieta pokocha ten flakon.

Kapsułki z pięknym zapachem

Wyjątkowe flakony proponują również perfumy Carolina Herrera. Najpopularniejszym flakonem od amerykańskiej projektantki są jednak te skrywające perfumy Good Girl. Perfumy Carolina Herrera zamknięte we flakonie przypominającym damskie szpilki dostępne są na https://tagomago.pl/collections/carolina-herrera. W drogerii dostępne są również perfumy oznaczone numerem 212, których flakon to nowoczesne kapsułki w kolorze srebrnym, złotym i bladoróżowym. W takich buteleczkach zamknięte są pachnidła dla kobiet i mężczyzn, które swoim zapachem nawiązują do klimatu Nowego Jorku.

Buteleczka prawdziwej damy

Elegancka, ponadczasowa, idealna dla prawdziwej damy – taka jest buteleczka perfum Mademoiselle Ricci od Niny Ricci. Flakon stworzony przez ten dom perfumeryjny jest niezwykle subtelny i kobiecy. Nie brakuje mu szyku i stylu. Elegancji dodaje zakrętka, która przypomina kokardę. Całość utrzymana jest w różowych odcieniach.

Flakon jak rzeźbiony

Na uwagę zasługuje również flakon perfum La Panthere od Cartiera. Wygląda ona, jakby była wyrzeźbiona w różowym kwarcu. Rzeźba przypomina twarz pantery, która jest inspiracją do stworzenia tego zapachu. Buteleczka prezentuje się niesamowicie luksusowo i szykownie. Wbrew jej designowi zawiera kobiece pachnidło, a zdradza to kolor płynu – różowo-beżowy.

 

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej