Co o rzęsach powinna wiedzieć profesjonalna stylistka?

4 maja 2020 11:44

...

Stylizacja rzęs należy do czołówki najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Z pomocą sztucznych rzęs można nadać wyrazistość spojrzeniu a nawet poprawić proporcje twarzy. Doświadczona stylistka dzięki umiejętnemu doborowi metody przedłużania i zagęszczania rzęs potrafi zamaskować opadające kąciki, optycznie powiększyć oczy lub oddalić zbyt blisko osadzone. Coraz więcej osób decyduje się związać karierę zawodową ze światem stylizacji rzęs. Jest to trudna i wymagająca praca, jednak przynosząca wiele satysfakcji oraz dobre zarobki. Podstawowym materiałem służącym do tworzenia wspaniałych wachlarzy na powiekach klientek są sztuczne rzęsy. Przedstawiamy, co powinna o nich wiedzieć każda profesjonalna stylistka.

Po co są różne profile skrętów?

Na rynku można znaleźć rzęsy o różnym stopniu skręcenia. Najczęściej skręt syntetycznego włoska oznaczany jest literowo, np. A, J, B, C, D, M, L itp. Szczegółowe oznaczenie zależy od producenta rzęs. Wiele stylistek zamawia stale jeden skręt i przy jego pomocy tworzy wszystkie stylizacje. To duży błąd, ponieważ ograniczenie się do jednego skrętu znacznie zawęża możliwości stylizacji. Profesjonalne stylistki powinny dysponować różnymi profilami rzęs, by optymalnie dobrać je do oczu i rzęs naturalnych klientek. W stylizacji często miesza się skręty, by unieść opadający kącik, bądź otworzyć optycznie wybraną strefę oka. Rzęsy o płaskim profilu (A, J, B) doskonale sprawdzają się dla klientek o mocno podkręconych rzęsach naturalnych. Z tego wyboru będą z pewnością zadowolone panie, które cenią naturalny wygląd. Lekkie skręty są niezastąpione podczas modelowania zbyt okrągłych i wypukłych oczu, gdyż pozwalają sprytnie zamaskować te niedoskonałości. Dla osób posiadających proste rzęsy oraz oczekujących naturalnej stylizacji doskonale sprawdza się średni skręt, czyli C. Ten profil rzęs jest najbardziej uniwersalny i wygląda dobrze na większości oczu. Mocne skręty, czyli D, idealnie otwierają wąskie szpary oczne. Pozwalają także unieść rosnące w dół rzęsy naturalne. Świetnie nadają się do akcentowania kącików zewnętrznych w stylizacji "kocie oko" i pięknie dodają wyrazistości stylizacji "lalka". 

Jak dobrać grubość i długość rzęs?

Każda stylistka staje przed koniecznością wyboru odpowiedniej długości i grubości rzęs, których użyje do stylizacji dla nowej klientki. To bardzo znacząca decyzja, gdyż ma wpływ nie tylko na trwałość aplikacji, lecz również stan rzęs naturalnych. Nadmiernie obciążone rzęsy wypadają szybciej, niż wskazywałby na to ich cykl wzrostu. Wcale nie oznacza to, że osoba o słabszych i krótszych rzęsach musi zapomnieć o gęstych wachlarzach. Profesjonalna stylistka nawet w takiej sytuacji potrafi wykorzystując swoje doświadczenie i spełnić marzenia klientki. Maksymalne przedłużenie rzęs można wykonać o 1/3 długości naturalnego włoska, choć najbardziej zalecane jest, by rzęsy przedłużać o 1-2 mm. W metodach objętościowych istotny jest właściwy dobór grubości rzęs. Producenci rzęs najczęściej oferują rzęsy syntetyczne o średnicach w zakresie 0,2 - 0,03 mm. Im większą kępkę tworzy stylistka, tym cieńszych rzęs powinna używać. Wykonując objętość 2D można śmiało skorzystać z rzęs grubości 0,10 mm, choć świetnie sprawdzą się także cieńsze. Jednak wykonując objętość 10D konieczny jest wybór najcieńszych, dostępnych w ofercie producenta włosków.

Jak poznać rzęsy dobrej jakości?

Na rynku produktów dla stylistek rzęs działa wiele firm. Łatwo się pogubić. By dokonać najlepszego wyboru rzęs do pracy, warto wiedzieć, co wyróżnia materiał roboczy najwyższej jakości. Sztuczne rzęsy powinny być gęsto utkane na pasku, bez widocznych prześwitów. Ważne, by wszystkie rzęsy w obrębie paska miały tę samą długość oraz skręt. Producenci oferują linie rzęs różniące się np. szerokością i lepkością paska z klejem. To istotny parametr. Warto dobrać go do swojej metody pracy, by kępki robiło się wygodnie i szybko. Każdej stylistce zależy na zadowoleniu klientek. Panie najbardziej lubią rzęsy o intensywnej, głębokiej czerni. Ze względu na wygodę pracy, warto wybierać rzęsy z czytelnie oznaczonymi grubościami i skrętami. Rzęsy do przedłużania wyróżniające się znakomitą jakością i pięknym wyglądem można zamówić u producenta pod adresem: https://professional-lashes.pl/. Rzęsy jedwabne cechuje intensywny połysk i duża wygoda noszenia, co bardzo odpowiada klientkom.

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej