Słabe, zniszczone włosy mogą być symptomem choroby – sprawdź, co się dzieje!

21 października 2017 23:30

...

Włosy suche i zniszczone są prawdziwą zmorą wielu osób. Często za taki stan rzeczy odpowiadamy sami, zaniedbując podstawowe zasady pielęgnacji, nadwyrężając włosy rozmaitymi zabiegami oraz stosując dużą ilość środków do stylizacji. Bywa jednak, że zniszczone włosy to nie tylko problem estetyczny, bowiem mogą one świadczyć o rozwijającej się po cichu chorobie.

Wypadające i łamiące się włosy – błędy w pielęgnacji

Włosy są wyjątkowo delikatne i podatne na rozmaite czynniki zewnętrzne. Ciągłe ich farbowanie, prostowanie czy lokowanie zdecydowanie je osłabia. Kosmetyki do stylizacji także nie są bez winy, bo mocno obciążają. Ponadto musimy mieć świadomość, że łamiące się włosy mogą być objawem nieodpowiedniego czesania (nie jest polecane intensywne rozczesywanie włosów na mokro) oraz mocnego upinania (np. w kok, który nadmiernie napina włosy).

Jak ratować wypadające włosy?

Jeżeli słabe włosy są wynikiem rzeczonych błędów w pielęgnacji, przede wszystkim musimy zaprzestać ich popełniania. Warto na jakiś czas odstawić farbowanie, środki do stylizacji, jak również prostowanie przy pomocy prostownicy i suszenie gorącym strumieniem powietrza. Dobre efekty wykazuje domowa kuracja na zniszczone włosy, opierająca się na różnego rodzaju samodzielnie przygotowanych maseczkach, odżywkach i płukankach.

Będzie ona skuteczna pod warunkiem, że będziemy stosować ją regularnie. Regenerujące mikstury na włosy możemy przygotować z podstawowych produktów, jak miód, jajka, oliwa z oliwek, cytryna, olej rycynowy, napar z pokrzywy czy rumianku.

Więcej o domowych sposobach na regeneracje włosów przeczytasz tutaj >>

Zniszczone włosy objawem choroby

Naturalne sposoby na zniszczone włosy nie pomogą, jeśli przyczyną ich złej kondycji jest choroba. Co może odpowiadać za zły stan włosów? Choroby zakaźne, choroby skórne, jak np. łojotokowe zapalenie skóry czy grzybica, choroby na tle nerwowym (nerwica). Ponadto wypadanie włosów może być uwarunkowane genetycznie, spowodowane zażywaniem określonych leków oraz niedoborem witamin i minerałów (1). Jeśli podejrzewamy, że za naszymi problemami z włosami kryje się coś więcej, koniecznie powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty

Dr n. med. Krajweska-Siuda E. Przyczyny wypadania włosów.http://dermatologia.mp.pl/list/102687,przyczyny-wypadania-wlosow, Data dostępu: 16.05.2017

 

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej