MASAŻ JAPOŃSKI (SHIATSU), A MASAŻ TAJSKI

19 grudnia 2016 21:05

...

Masaż japoński (shiatsu) oraz masaż tajski są niezwykle popularne od wielu lat, a ich prozdrowotne właściwości doceniane przez wszystkie osoby, które miały z nimi styczność.

Umożliwiają one uzyskanie stanu błogiego relaksu nawet po bardzo ciężkim i wymagającym dniu czy tygodniu. Niestety wielu ludzi nie bierze pod uwagę długofalowych skutków dla zdrowia codziennego dążenia do sukcesu i pogoni za karierą. Paradoksalnie taki tryb życia często sprawia, że nawet w dni wolne od pracy ludzie nie potrafią ,,wrzucić na luz" i odpocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Odpowiedzią na te wszystkie problemy nie są środki farmakologiczne, ale po prostu profesjonalnie wykonany masaż!

MASAŻ JAPOŃSKI

Masaż japoński wykorzystuje punktową stymulację określonych obszarów ciała - zarówno używając tym celu palców, jak i całych dłoni. Inne określenie tego typu masażu "shiatsu" pochodzi od dwóch słów, a mianowicie "shi" tłumaczonego jako palec, oraz "atsu" będący określeniem nacisku. Wprawiony masażysta potrafi wręcz zdziałać cuda, stosując także techniki walcowania, rotacji, chwytania oraz rozciągania. Podstawowym celem wykonywania masażu japońskiego jest uregulowanie prawidłowego przepływu energii w organizmie, który jest często zakłócany przez codzienny (niekoniecznie zdrowy) tryb życia. Czasem określany jest jako masaż "Zen Shiatsu" podkreślając tym samym jego wpływ na przepływ energii organizmu.

MASAŻ TAJSKI

Jest to jeden z klasycznych typów masażu klasyfikowany jako masaż głęboki. Technicznie rzecz biorąc, masaż tajski jest ciągiem występujących po sobie technik, wykorzystujących akupresurę najważniejszych punktów rozsianych na całej powierzchni ciała. Określany jest jako masaż "nuat phaen boran", który w swobodnym tłumaczeniu oznacza masaż klasyczny. Ciekawostką jest fakt, że zawiera on w sobie także techniki refleksologii, jogi pasywnej oraz elementy rozciągania. Podstawy techniki masażu tajskiego mają swoje korzenie w okolicy 500 roku p. n. e. i jako jego twórcę uważa się Shivago Komarpaj’a, osobistego lekarza Buddy (przynajmniej tak głosi legenda). Podobnie jak w masażu japońskim wykorzystywane są palce oraz całe dłonie, ale w masażu biorą udział także łokcie.

Źródło:

Masaż - https://pl.wikipedia.org/wiki/Masaż

Masaż japoński - http://paradizzo.pl/masaz-japonski-shiatsu/

 

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej