Depilacja owłosienia

27 sierpnia 2015 17:41

...

Chęć trwałego pozbycia się zbędnego owłosienia na naszej skórze powoduje, że metody walki ze zbędnym owłosieniem są cały czas udoskonalane i nowoczesne metody zaczynają wypierać te tradycyjne tj.: golenie, depilację kremami, depilatorem, woskiem czy pastą cukrową oraz depilację elektryczną.
W gabinetach kosmetycznych coraz większą popularność zyskują zabiegi laserowego usuwania owłosienia. W naszym salonie kosmetyczno - fryzjerskim oferujemy Państwu depilacje woskiem oraz depilację laserową. Ale najpierw krótko scharakteryzujemy dostępne metody usuwania owłosienia:

Maszynki do golenia  - sposób ten jest niezwykle szybki, jednak pozbywamy się jedynie włosów a nie ich cebulek, a odrastające włosy stają się coraz mocniejsze. Skutkiem ubocznym golenia maszynkami jest również podrażnienie skóry, o które szczególnie łatwo w przypadku depilacji okolic intymnych.

Kremy do depilacji eliminują ryzyko mechanicznego podrażnienia skóry, a substancje w nich zawarte mają właściwości rozpuszczające włosy oraz ograniczające ich późniejszy wzrost. Jednak należy pamiętać, iż kremy do depilacji mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Klasyczne depilatory usuwają włosy za pomocą wbudowanych rolek, które wciągają  i wyrywają je wraz cebulkami. Wadą tego rozwiązania jest dość duża bolesność przynajmniej przy pierwszych kilku zabiegach oraz podrażnienia, zaczerwienienia i wrastanie włosków. Zaletą depilatorów jest to, że włosy odrastają cieńsze i słabsze.

Depilacja woskiem polega na wyrwaniu włosów razem z cebulkami. Odnowienie cebulki po takim zabiegu trwa kilka tygodni i co istotnie - włosy są delikatniejsze. Gorący wosk położony na skórę rozgrzewa mieszek włosowy, poprawia jego ukrwienie, rozluźnia go, dzięki czemu wyrwanie włosa z cebulką jest łatwiejsze. Wosk o odpowiedniej temperaturze aplikuje się na powierzchnię skóry, a po zastygnięciu zrywa jednym wprawnym ruchem przy użyciu pasków do depilacji w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Należy mieć jednak świadomość, że niewielkie nawet przekroczenie odpowiedniej temperatury wosku może doprowadzić do oparzenia skóry oraz zdarcia naskórka, co może skutkować powstaniem trudno gojących się ran i trwałych śladów na skórze. Również ważna jest technika zrywania nałożonego wosku, bowiem jeśli jest to zrobione nieumiejętnie może dojść do wystąpienia krwiaków, krwawień i ran.

Depilacja pastą cukrową - jest równie skuteczna jak wosk, a przy tym mniej bolesna podczas zabiegu. Polega na nakładaniu specjalnej pasty przygotowanej z ziół, cukru, wody i soku z cytryny w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa i zrywaniu zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Dodatkowa różnica miedzy pastą a woskiem to kwestia przylegania - pasta cukrowa przylega tylko do włosów, a nie do skóry jak wosk, dlatego ból podczas zabiegu pastą cukrową jest mniejszy niż woskiem.
 
Depilacja elektryczna polega na wprowadzeniu cienkiej jak włos elektrody do wnętrza mieszka (kilka milimetrów pod skórę) przez którą przepływa krótki impuls elektryczny, który całkowicie uszkadza korzeń włosa przy jednoczesnym nienaruszeniu skóry powyżej. Metoda ta cechuje się dużą skutecznością. Jednak z uwagi na dużą precyzję zabiegu jest bardzo czasochłonna i może być stosowana na bardzo ograniczonej powierzchni. Świetnie nadaje się np. do usunięcia kilku uporczywie odrastających włosków na twarzy lub w okolicy brodawki sutkowej.

Depilacja laserowa
Trwała redukcja włosów oznacza długoterminową ustabilizowaną redukcję włosów wzrastających. Urządzenia do laserowego usuwania owłosienia działają podobnie dlatego, ze wszystkie generują światło laserowe. Jednak różnica między tymi urządzeniami polega na długości generowanych fal świetlnych, a to z kolei powoduje różną selektywność oddziaływania na komórki w skórze właściwej.
Nawet laserowa depilacja nie usunie owłosienia na stałe. Usunięte laserowo włosy mogą zacząć odrastać po upływie 1-3 lat, a czasem nawet kilku miesięcy. Jednak odrastające włosy są znacznie rzadsze, cieńsze i bardziej delikatne, ponieważ większość cebulek ulega trwałemu zniszczeniu podczas zabiegu. Trwałość i skuteczność zabiegu zależy od wielu czynników osobniczych, m.in. takich jak: typ skóry (rodzaj cery), zawartość barwnika (melaniny) we włosie, ich grubość, faza wzrostu włosa w chwili zabiegu.
Zasada działania urządzeń do laserowej depilacji oparta jest na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli zamianie światła emitowanego przez urządzenie w ciepło absorbowane przez melaninę. Dlatego też skuteczność działania urządzeń do laserowego usuwania owłosienia jest niższa w przypadku włosów jasnych, które zawierają mniejszą ilość melaniny niż ciemnych, które tego barwinka mają stosunkowo dużo. Podczas zabiegu dochodzi do rozpadu struktur mieszka włosowego, bez uszkadzania tkanek go otaczających. Obok ilości barwnika we włosach, kolejną kluczową kwestią dla powodzenia zabiegu laserowego usuwania owłosienia, jest także faza wzrostu włosa poddanego zabiegowi. Aby zabieg był skuteczny, włos musi w danym momencie znajdować się w fazie wzrostu (jednej z trzech faz rozwoju włosa). Jeśli włos poddany zabiegowi znajdować się będzie w innej fazie niż faza wzrostu zabieg nie przyniesie rezultatów w przypadku tego miejsca.
Dlatego tak istotne jest pamiętanie o tym, iż całkowite usunięcie włosów po pierwszym zabiegu nie jest możliwe. Zabiegi laserowej depilacji należy powtarzać kilkakrotnie (średnio od 5 do 8 razy) w odstępach około 4-6 tygodni, w celu uchwycenia jak największej ilości włosów właśnie w fazie wzrostu.

Wskazania do wykonania zabiegu laserowej depilacji
Oprócz oczywistego wskazania, jakim jest chęć usunięcia zbędnego owłosienia, wskazaniem do depilacji laserowej jest również zapalenie mieszków włosowych oraz wrastanie włosów.
 
Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania owłosienia
W naszym salonie kosmetycznym, pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której zalecamy wykonanie próby. Jeżeli  odczyn skóry jest prawidłowy po około 10 min., zabieg może być wykonany. Zabiegi laserowej depilacji nie należą do najprzyjemniejszych - mogą dawać odczucie ciepła oraz „kłujących igieł”. U osób bardzo wrażliwych przed zabiegiem stosujemy znieczulenie specjalnym kremem.  
Należy pamiętać, że na co najmniej miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać czy korzystać z solarium, stosować leków fototoksycznych, leków obniżających krzepliwość krwi (antykoagulantów), leków sterydowych, aspiryny oraz preparatów zawierających wyciągi z roślin światłouczulających, kremów zawierających duże stężenia retinolu i kwasów owocowych, preparatów i leków złuszczających, kosmetyków na bazie alkoholu, peelingów- do tygodnia przed zabiegiem. Nie należy również przyjmować, do 6 miesięcy przed zabiegiem, Accutanu  - leku stosowanego do usunięcia trądziku.
Na około miesiąc przed zabiegiem nie należy depilować włosów mechanicznie np. woskiem, depilatorem, a na około 2 dni przed zabiegiem należy zgolić owłosienie z miejsc, z których chcemy je usunąć.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
1. Ciąża i karmienie piersią
2. Guzy i nowotwory, w szczególności przebyty rak skóry i czerniak złośliwy
3. Aktywne implanty np. rozrusznik serca czy pompa insulinowa
4. Infekcje i podrażnienia skóry, aktywne zapalenie bakteryjne skóry
5. Zmiany alergiczne, trądzik różowaty, bielactwo, łuszczyca, liszaj rumieniowaty powierzchowny
6. Opryszczka w okolicach zabiegowych
7. Skłonność do przebarwień i bliznowców, nadwrażliwość na światło
8. Epilepsja, porphyria, cukrzyca, choroby serca
9. AIDS i zakażenie wirusem HIV
10. Choroby hormonalne lub endokrynologiczne (np. zespół policystycznego jajnika)
11. Zaburzenia krzepnięcia,
12. Niewyrównane nadciśnienie tętnicze

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą i skorzystania z zabiegów oferowanych przez nasz salon.

Apetyt na Urodę
ul. Jugosłowiańska 15B/58
Praga Południe – Gocław
03-984 Warszawa

tel. 794 749 333
www.apetytnaurode.pl

Godz. naszej pracy:
pn.-pt. – 10:00 – 20:00
sobota –  8:00 – 14:00

 

 

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej