Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

15 kwietnia 2015 17:49

...

Jaka jest skuteczność depilacji laserowej? Czy każdy może poddać się temu zabiegowi? W czym tkwi sekret laserowego usuwania owłosienia? Dowiesz się tego z poniższego artykułu!

Nim zdecydujesz się na zabieg…

Zastanawiasz się jak to możliwe, że laser może być pomocny w walce z niechcianym owłosieniem? Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Wszystkiemu „winna” jest melanina  odpowiadająca za ciemny kolor naszych włosów (podobnie jak za ciemną karnację niektórych osób). Ta sama melanina w trakcie depilacji Vectus pochłania światło lasera, co prowadzi do jej rozpadu. Dzięki temu dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego, a więc do trwałego usunięcia owłosienia w poddawanym zabiegowi miejscu. Te włoski, które ukryte są pod powierzchnią skóry spalają się, zaś te wyrastające ponad jej powierzchnię samoistnie wypadają. Jak zapewniają lekarze z Kliniki Ziemlewski jest to nowoczesna i bezpieczna metoda depilacji, która pozwala zapomnieć o bólu i powikłaniach pojawiających się często przy innych sposobach walki z nadmiernym owłosieniem.

Chcesz poddać się depilacji laserowej? Unikaj słońca!

Wśród licznych przeciwwskazań do tego zabiegu medycyny estetycznej znajduje się m.in. świeża opalenizna. Jak wyjaśniają dermatolodzy z Kliniki Ziemlewski jest to związane z tym, że im ciemniejsza skóra, tym mniej skuteczna może okazać się depilacja. Dlaczego tak się dzieje? Zdaniem specjalistów z Kliniki Medycyny i Ginekologii Estetycznej Ziemlewski chociaż laser to prawdziwy pogromca uporczywego owłosienia to zażywając słonecznych kąpieli na kilka dni przed zabiegiem utrudniamy mu zadanie i obniżamy skuteczność całej procedury. Jest to związane z tym, że opalona skóra zawiera dużo melaniny, przez co pochłania sporo promieni lasera. To zaś oznacza, że zawarta w skórze melanina „zabierać” będzie tą dawkę lasera, która pierwotnie była przeznaczona dla melaniny z włosków znajdujących się w okolicy pach, pleców czy brzucha – wyjaśniają eksperci z Klinik Ziemlewski. Wprawdzie nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej potrafią wytworzyć światło o odpowiednich parametrach, co pozwala im pracować również na ciemnej skórze, jednak ogólna zasada jest taka, że im jaśniejsza karnacja i ciemniejsze włoski, tym większy sens ma przeprowadzenie zabiegu – dodają fachowcy w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski.

Do innych przeciwwskazań zalicza się przebyty zawał serca, padaczkę, choroby nowotworowe, ciążę i okres karmienia piersią, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi oraz tych zwiększających wrażliwość na światło. Jak zaznaczają lekarze z Klinik Ziemlewski laserowemu usuwaniu owłosienia nie mogą poddać się także osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, pacjenci chorzy na cukrzycę, łuszczycę, bielactwo czy też tacy, którzy niedawno „przeszli” operację. Tą niestety dość obszerną listę przeciwwskazań zamyka terapia retinoidami, przerwana ciągłość naskórka, aktywne infekcje skórne i przyjmowanie ziół fotouczulających.

Depilacja laserowa – zabieg bezpieczny, ale czy skuteczny?

Zdaniem specjalistów z Kliniki Ziemlewski laser diodowy Vectus działa ze skutecznością około 90%. Jest to spowodowane wieloma czynnikami związanymi m.in. z tym, że włoski w poddawanej zabiegowi okolicy mogą znajdować się w różnej fazie wzrostu, przez co nie wszystkie zostaną usunięte w trakcie jednej depilacji. Jak podkreślają eksperci z Kliniki Ziemlewski na skuteczność zabiegu ma również wpływ gospodarka hormonalna organizmu. Chodzi tu o fakt, iż poziom hormonów nie jest stały, zmienia się on w ciągu naszego życia (dotyczy to także hormonów odpowiedzialnych za wzrost istniejących już włosków i za wyrastanie tych nowych), przez co w przyszłości w miejscu zabiegu mogą pojawić się nowe włoski (laser niszczy jedynie te już istniejące, nie zaś te, które z różnych przyczyn (np. hormonów czy przyjmowanych przez nas leków) mogą pojawić się na naszej skórze. I wreszcie, podsumowują dermatolodzy z Kliniki Ziemlewski za skuteczność zabiegu odpowiedzialna jest również wspomniana już melanina – włoski bardzo jasne, siwe czy słabo widoczne mogą nie zostać usunięte właśnie z powodu braku tego barwnika.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://klinikiziemlewski.pl/lodz

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej