Medycyna: naturalna, estetyczna > śląskie > Częstochowa > Aleja Wolności 22

Bindu

Masaż usuwa zbędne napięcia mięśni spowodowane stresem i długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji oraz pobudza włókna mięśniowe do skurczu i podnosi ich napięcie zapobiegając zanikom. Zwiększa to zaopatrzenie mięśni w tlen oraz ich zdolność do pracy nawet 5 krotnie. Wpływ na układ nerwowy. W zależności od zastosowanych technik masaż jako bodziec mechaniczny działa uspokajająco lub pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Delikatne rozcieranie, głaskanie i słaba wibracja działają uspokajająco, a oklepywanie, ugniatanie oraz silna wibracja pobudzająco. Wpływ na skórę. Podczas masażu rozszerzają się skórne naczynia krwionośne co poprawia odżywianie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów. Zwiększa zdolność wydalniczą gruczołów oraz ułatwia oddychanie skóry i dostarczanie tkankom substancji odżywczych. Układ krwionośny i limfatyczny. Naczynia krwionośne rozszerzają się pod wpływem masażu co przyspiesza obieg krwi w tętnicach. Ułatwia to pracę serca, przyspiesza usuwanie z organizmu produktów rozpadu oraz zaopatrywanie wszystkich organów w tlen i substancje odżywcze. Stawy i aparat więzadłowy. Masaż polepsza ukrwienie stawu co powoduje szybszą wymianę produktów rozpadu na substancje odżywcze. Zwiększa on również stopień ruchomości stawu poprzez zwiększenie elastyczności i wytrzymałości aparatu więzadłowego. Pozostałe układy. Masaż poprawia trawienie i przyspiesza wydalanie z przewodu pokarmowego niestrawionych resztek. Poprawia czynności filtracyjne nerek poprzez zwiększenie ilości przepływającej przez nie krwi. Przyspiesza procesy biochemiczne, czyli usuwanie produktów przemiany materii i dostarczanie substancji odżywczych do tkanek i narządów. Podejmując decyzję o rodzaju masażu powinniśmy kierować się jego intensywnością oraz tym czy wolimy masowanie powierzchowne czy głębsze. Warto również określić czy masaż ma pomóc nam się zrelaksować, złagodzić dolegliwości a może wspomagać odchudzanie. Warto zapoznać się z krótką charakterystyką kilku z nich.

Masaż klasyczny jest najczęściej wybieraną formą masażu i jest świetny dla osób korzystających po raz pierwszy z tego typu zabiegów. W zależności od potrzeb może on być wykonywany na całym ciele lub tylko na jego fragmencie. Stosowanymi technikami jest głaskanie, rozcieranie oraz ugniatanie.

Masaż aromaterapeutyczny wykonywany jest z użyciem olejków eterycznych dodatkowo zawierających substancje lecznicze. Wykonywany jest na całym ciele, a jego działanie może być przeciwbólowe, uspokajające, pobudzające i antystresowe. Masaż kręgosłupa jest masażem leczniczym polecanym dla osób cierpiących na uciążliwe i przewlekłe bóle w okolicy pleców i kręgosłupa. Zmniejsza on napięcie mięśni placów i wzmacnia je dzięki czemu następuje złagodzenie dolegliwości.

Work Site to rodzaj masażu stworzony specjalnie dla ludzi wykonujących siedzącą pracę biurową. 80% tych osób skarży się na silne bóle kręgosłupa, zesztywnienie karku i bóle głowy wywołane przebywaniem w jednej pozycji przez wiele godzin. Masaż ten pozwala szybko rozluźnić się i złagodzić dolegliwości oraz dodać energii i wigoru do dalszej pracy. Masaż trwa 10 – 15 minut, czyli może się odbyć np. w czasie przerwy śniadaniowej. Pomimo, że odbywa się na terenie firmy, nie dezorganizuje pracy, ale nawet zwiększa jej efektywność. Pracownik siada na specjalnie zaprojektowanym ergonomicznym krześle i pozostaje w ubraniu. Masażysta skupia swoją uwagę na górnych częściach ciała pacjenta, a szczególnie na kręgosłupie, szyi, karku i ramionach. Work Site pomaga pracownikowi zrelaksować się oraz uwolnić do nagromadzonych napięć. Rozluźnia on mięśnie, dzięki czemu pracownik pozbywa się bólu kręgosłupa. Jest to również świetny zabieg profilaktyczny tego typu chorób dla osób pracujących w biurze. Lepsze samopoczucie pracowników sprawia, że zwiększa się efektywność ich pracy. Są bardziej skoncentrowani, mniej zestresowani oraz rzadziej chorują. Zrelaksowanie pracownika wpłynie dodatnio na jego produktywność, ale również na poprawienie kontaktów ze współpracownikami i co najważniejsze z klientami.

Masaż relaksacyjny doskonale oddziałuje na układ nerwowy likwidując mimowolne napięcia mięśni, przywracając właściwe krążenie i ciśnienie krwi oraz prawidłowy rytm serca, a dodatkowo pomaga w walce z bezsennością. Jego głównym celem jest zmniejszenie lub zniesienie napięcia mięśniowego, które powstało na skutek stresu, wysiłku lub długiego przebywania w jednej pozycji.  Masaż opiera się na chwytach i technikach kojąco działających na organizm. Ruchy, które wykonuje masażysta są spokojne, rytmiczne i dostosowane do oddechu pacjenta. Jest to głównie głaskanie oraz delikatne wibracje. Ważne jest również odpowiednie ułożenie pacjenta, które zapewni mu największy poziom zrelaksowania, oraz spokojna rozmowa z nim. Do masażu relaksacyjnego włącza się elementy aromaterapii, czyli świece, kadzidełka i oliwki o intensywnym zapachu. Stosowane mogą być również olejki eteryczne, zarówno rozgrzewające jak i chłodzące ciało. Często wykorzystuje się również spokojną muzykę lub dźwięki natury, czyli muzykoterapię. Masaż relaksacyjny może być wykorzystywany do nauki prawidłowego oddechu oraz relaksacji a nawet jako profilaktyka stresu. Przynosi ulgę w bólach ciała i w stanach napięcia. Jest całkowicie bezpieczny i może z niego korzystać każdy niezależnie od wieku, płci i stanu zdrowia.
www.bindumasaz.pl/

Skontaktuj się z salonem!

Wyświetlono stronę 450 razy

Wyślij wiadomość do salonu!

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej