Usuwanie nieudanego makijażu permanentnego - Cutera Enlighten naprawia błędy innych

Usuwanie nieudanego makijażu permanentnego - Cutera Enlighten naprawia błędy innych

3 grudnia 2019 12:46

...

Makijaż permanentny od kilku lat jest jedną z najpopularniejszych metod podkreślania urody, zwłaszcza u kobiet, których natura nie obdarzyła ciemną oprawą oczu, czy gęstymi rzęsami o wyraźnie zarysowanej linii. Jednak nie zawsze zabieg ten, kończy się powodzeniem – co, gdy efekt finalny jest daleki od naszych oczekiwań?

Na szczęście specjaliści stworzyli laser Cutera Enlighten, dedykowany do usuwania nieudanego makijażu permanentnego ust, brwi lub powiek – dostępny także w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu i jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego?

Niechciany makijaż permanentny – jak skutecznie się go pozbyć?

Makijaż permanentny, to bez wątpienia ogromna wygoda dla kobiet, które nie chcą poświęcać wiele czasu na codzienne malowanie się, a bez make up'u czują się niekomfortowo. Polki pokochały zabiegi kosmetyczne, mające na celu podkreślenie konturu ust, brwi lub oczu, które polegają na wstrzyknięciu podskórnie barwnika o dobranym indywidualnie odcieniu (różnica między makijażem permanentnym, a klasycznym tatuażem, polega praktycznie tylko na głębokości wszczepiania barwnika). Niestety, mimo, iż po kilku latach pigment powinien się wyłuszczyć, nie zawsze tak się dzieje i okazuje się, że makijaż trwały został zrobiony zbyt głęboko, stając się tym samym tatuażem (często też pigment przebarwia się na inny kolor, co nie wygląda estetycznie). Najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji, jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego za pomocą nowoczesnego lasera  Enlighten Triplex Pico, renomowanej, amerykańskiej firmy Cutera.   

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Innowacyjny laser Cutera Enlighten, to szansa na odzyskanie pięknej, pozbawionej nieestetycznego pigmentu, jednolitej skóry i pozbycie się kompleksów związanych z niechcianym makijażem permanentnym, który nie spełnił naszych oczekiwań. Warto wspomnieć, że urządzenie Cutera Enlighten usuwa bardzo szeroką paletę kolorów, np. czarny, granatowy, zielony, czerwony, granatowy, brązowy. Trzy długości fali lasera (532 nm, 670 nm i 1064 nm) pozwalają skutecznie zniszczyć każdy barwnik w bezpieczny i precyzyjny sposób (impulsy w technologii pikosekundowej usuwają bardzo drobne cząsteczki barwnika).

Usuwanie nieudanego makijażu permanentnego laserem – wystarczy kilka zabiegów

Finalne efekty terapii są zauważalne po kilku sesjach zabiegowych, wykonywanych w 6-8 tygodniowych odstępach czasu – ich dokładna liczba zależy od indywidualnego przypadku (m.in. koloru barwnika, obszaru i głębokości, na jaką został wprowadzony pigment). Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest skomplikowanym zabiegiem, który powinien wykonać tylko doświadczony lekarz medycyny estetycznej (redukcja pigmentu zachodzi stopniowo, z każdą sesją jest on coraz mniej widoczny). 

Bezpośrednio po zabiegu pacjenci obserwują obrzęk i zaczerwienienie skóry, które mija samoistnie w ciągu maksymalnie 10 dni. Czasami pojawiają się też drobne strupki i pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym.

Niestety pewne czynniki uniemożliwiają skorzystanie z likwidacji makijażu permanentnego ust, brwi i powiek laserem Cutera Enlighten – jakie?  Z udziału w zabiegu dyskwalifikuje pacjenta:

Masz problem z nieudanym, trwałym makijażem, który zamiast upiększyć – oszpecił Cię?  Skorzystaj z rewolucyjnego zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego urządzeniem Cutera Enlighten, dzięki któremu nierówne lub zbyt intensywne kontury ust, oka, czy brwi, będą jedynie przykrym wspomnieniem. Najważniejsze informacje o procedurze zabiegowej znajdziesz na stronie internetowej: 

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej