Gdy męski tors zamienia się w biust, rozwiązaniem jest operacja ginekomastii

2 grudnia 2019 16:32

...

Przyczyn powstawania ginekomastii jest mnóstwo. Wbrew powszechnym opiniom, przerost gruczołu piersiowego nie zawsze wynika z nieprawidłowego odżywiania, nadmiernej masy ciała czy braku ruchu. Problem może tkwić w zaburzeniach gospodarki hormonalnej lub innych problemach zdrowotnych. Niezależnie od podłoża tych dolegliwości, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest operacja ginekomastii – zabieg, dzięki któremu już wielu mężczyzn pozbyło się kompleksów i odzyskało pewność siebie!

Ginekomastia – męski problem

Ginekomastia gruczołowa (prawdziwa) dotyka mężczyzn w każdym wieku. Najczęstszą przyczyną są zmiany hormonalne w okresie dojrzewania oraz andropauza. Zdarza się jednak również, że ginekomastia gruczołowa powstaje na skutek przyjmowania niektórych leków, np. sterydowych (ginekomastia posterydowa). Inne przyczyny tego schorzenia, to zaburzenia gospodarki hormonalnej. Ginekomastię prawdziwą leczy się chirurgicznie poprzez usunięcie gruczołu piersiowego i zmniejszenie brodawki.

Ginekomastia prawdziwa objawia się:

Coraz częstszym rodzajem przerostu sutka u mężczyzn jest ginekomastia tłuszczowa (rzekoma, pseudoginekomastia). Przyczyną jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w organizmie na skutek nadwagi, nieprawidłowej diety czy specyficznej budowy anatomicznej. Chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej polega na wykonaniu liposukcji (lipomastii), czyli odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy gruczołu piersiowego.

Operacja ginekomastii – najlepszy sposób na likwidację przerostu sutka u mężczyzn

Operacja ginekomastii to zabieg, który wykonuje się u mężczyzn w celu usunięcia przerostu gruczołu piersiowego i przywrócenia prawidłowego rozmiaru piersi. W zależności od rodzaju ginekomastii, można tego dokonać usuwając część gruczołu piersiowego lub odsysając nadmiar tkanki tłuszczowej. W Klinice Miracki w Warszawie wykonywana jest operacja ginekomastii gruczołowej lub tłuszczowej, a także połączenie obu tych metod.

Operacja ginekomastii – mocne strony zabiegu:

Na czym polega chirurgiczne leczenie ginekomastii?

Operacja ginekomastii wykonywana jest przez chirurga plastyka przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zastosowany rodzaj znieczulenia zależy przede wszystkim od zakresu zabiegu. Chirurg wykonuje precyzyjne, mało widoczne nacięcia wokół otoczki brodawkowej, a następnie usuwa nadmiar gruczołu piersiowego oraz tkanki tłuszczowej, jeśli to również konieczne. Na koniec zakładane są szwy. Ponieważ rana jest dobrze zakamuflowana, blizna po zagojeniu jest praktycznie niewidoczna. Cała procedura trwa maksymalnie 2 godziny. Po zabiegu zazwyczaj można wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. W przypadku bardziej zaawansowanej operacji ginekomastii, wymagającej usunięcia dużej ilości gruczołu piersiowego, wymagany jest pobyt w klinice przez jedną dobę. Zdjęcie szwów odbywa się po około siedmiu dniach, a przez kilka tygodni po zabiegu, należy nosić specjalne ubranie uciskowe na klatkę piersiową. Redukcję przerostu gruczołu piersiowego można zauważyć już bezpośrednio po zabiegu, jednak na ostateczne efekty i całkowite zabliźnienie się ran pooperacyjnych trzeba poczekać kilka miesięcy.

Wielu mężczyzn obawia się bólu po operacji ginekomastii? Jest to dość inwazyjny zabieg chirurgiczny, więc dolegliwości bólowe są normalnym objawem bezpośrednio po zabiegu. Jednak ból nie jest bardzo uciążliwy, więc aby go złagodzić, wystarczy przyjmować łagodne środki przeciwbólowe, np. z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ból i zasinienie miejsca pozabiegowego zazwyczaj nie trwają dłużej niż 10 dni.

Dowiedz się więcej na temat chirurgicznego leczenia ginekomastii: https://klinikamiracki.pl/chirurgia-plastyczna/operacja-ginekomastii/

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej