Mikrodermabrazja korundowa i diamentowa – czym się różnią?

3 września 2018 18:27

...

Wśród zabiegów oferowanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych największą popularnością cieszy się mikrodermabrazja. Osoby korzystające z tego zabiegu mają do wyboru mikrodermabrazję korundową i diamentową. Czy różnią się te zabiegi i z którego lepiej korzystać?

Mikrodermabrazja, czyli co?

Mikrodermabrazja to mechaniczne złuszczanie naskórka. Wpływa ona na wygląd skóry, ale również na procesy zachodzące w jej wnętrzu. Poprzez złuszczenie zewnętrznej warstwy naskórka możliwe jest dokładne i dogłębne jego oczyszczenie ze zrogowaciałych komórek i łoju. Po zabiegu skóra jest gładka, a ujście gruczołów łojowych zmniejszone. Poprzez mechaniczne usuwanie naskórka dochodzi do urazu skóry co powoduje uwolnienie mediatorów stanów zapalnych, które powodują podział komórkowy w obrębie naskórka i jednocześnie pobudzają syntezę substancji odpowiedzialnych za młody i zdrowy wygląd skóry [1].

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa wykonywany jest aparat ze ścierającą głowicą pokrytą mikrokryształkami diamentu. Głowica ma właściwości ssące – oznacza to, że w trakcie wytwarzane jest podciśnienie, które zasysa skórę i daje możliwość bardzo dokładnego oczyszczenia nawet głębokich warstw. To, jakie efekty osiągniemy w dużej mierze zależy od tego, jakie podciśnienie zostanie wytworzone, stopnia gradacji diamentu, a także średnicy i kształtu głowicy.

Mikrodermabrazja korundowa

W trakcie zabiegu mikrodermabrazji korundowej wykorzystuje się zmikronizowane kryształki korundu, czyli odmiany tlenku glinu. Są wyrzucane przez ciśnieni wytworzone w głowicy i dają efekt piaskowania. Druga dysza zasysa zarówno korund, jak i martwy naskórek. W trakcie wykonywania zabiegu może dojść do znacznego zapylenia, więc kosmetyczka powinna wykonywać zabieg w masce, a klienta w okularach ochronnych.

Którą mikrodermabrazję wybrać?

To, na jaki zabieg decydujemy się w dużej mierze uzależnione jest od tego, z jakimi problemami się borykamy i jakich efektów oczekujemy po zabiegu. Diament jest neutralny dla skór – prócz swoich właściwości ścieralnych nie wykazuje żadnych prozdrowotnych. Inaczej jest w przypadku korundu – posiada on właściwości bakteriobójcze, co sprawia, że doskonale sprawdza się w przypadku trądziku pospolitego. Jeśli chodzi o problemy skórne, z którymi radzi sobie mikrodermabrazja, to zarówno wersja diamentowa, jak i korundowa poradzą sobie z problemami takimi jak szorstkość skóry, poszerzone ujścia gruczołów łojowych, zaskórniki otwarte i zamknięte, plamy starcze, fotostarzenie skóry. Jedyną różnicą jest, że mikrodermabrazja nie powinna być stosowana w przypadku rogowacenia łojotokowego – w tym przypadku będzie lepsza mikrodermabrazja diamentowa. Największa różnica tkwi jednak w cenie – mikrodermabrazja korundowa jest znacznie tańsza od diamentowej.

Więcej o pielęgnacji skóry przeczytasz na adamed.expert.

Bibliografia:

  1. Pindur M. Mikrodermabrazja. Aparatura kosmetyczna i metody zabiegów. Wydawnictwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Opole 2013;s: 75.
  2. Kordus K, Potempa B, Śpiewak R. Badanie motywów wyboru rodzaju mikrodermabrazji oraz opinii o ich skuteczności w praktyce kosmetologicznej. Estetol Med Kosmetol. 2011;1(1):21-26

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej