Labioplastyka - zabieg, który odmienia życie

Labioplastyka to zabieg, który wielu pacjentkom pomógł odmienić życie, wrócić do aktywności fizycznej oraz przywrócił radość z życia seksualnego. Dlaczego labioplastyka jest tak ważna i jak wpływa na komfort życia? Sprawdź, kiedy warto się na nią zdecydować i zobacz, jakie daje efekty!

Zabieg dla kobiet w każdym wieku

Labioplastyka to zabieg korekty warg sromowych, który może być wykonany zarówno w sposób chirurgiczny, jak i laserowy. Druga metoda należy do medycyny estetycznej, a dokładniej ginekologii estetycznej. Pacjentki poddawane są zabiegowi, który polega na działaniu laserem na konkretne partie organów intymnych, co ma na celu poprawę wyglądu warg sromowych, a co za tym idzie, poprawę komfortu życia pacjentki. Labioplastyka to zabieg przeznaczony dla każdej kobiety, niezależnie od wieku, która czuje dyskomfort związany z wyglądem i wielkością warg sromowych.

Labioplastyka laserowa

Korekta warg sromowych przy użyciu lasera charakteryzuje się mniejszą inwazyjnością, krótszym czasem wykonania zabiegu, a także krótszą rekonwalescencją. Sam zabieg może trwa ok. 90 minut, natomiast rekonwalescencja po nim zazwyczaj od 1 do 2 tygodni. Aktywność seksualną można rozpocząć ok. 4-6 tygodni po zabiegu. Z racji tego, że labioplastyka laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a nie całkowitej narkozie, pacjentka szybciej dochodzi do siebie oraz narażona jest na mniejsze ryzyko powstania blizn pooperacyjnych oraz wystąpienia krwotoku. Labioplastyka laserowa nie wymaga hospitalizacji.

Przerośnięte, niekształtne lub nieestetycznie wyglądające wargi sromowe

Każda kobieta jest inna - pod względem fizycznym czy psychicznym. Dlatego też ciało każdej z kobiety różni się od siebie, tak samo jak podejście do niego i samoakceptacja. To, co dla jednej kobiety będzie całkowicie naturalne i komfortowe, dla innej stanowi źródło problemów i kompleksów. Dlatego nie ma jednej i wyraźnej normy, która wskazywałaby, kiedy można wykonać zabieg labioplastyki. Lekarze specjaliści zajmujący się ginekologią estetyczną podkreślają, że korektę warg sromowych przeprowadza się, kiedy okolice intymne przeszkadzają pacjentce w codziennym funkcjonowaniu - np. w uprawianiu sportu bądź powodują dyskomfort psychiczny, który bardzo często wpływa na jakość życia seksualnego.

Wskazania do labioplastyki laserowej

Labioplastykę wybierają panie, u których wargi sromowe:

  • negatywnie wpływają na jakość relacji intymnych,
  • sprawiają dyskomfort podczas uprawiania sportu,
  • powodują dyskomfort psychiczny i obniżone samopoczucie,
  • są asymetryczne,
  • odcinają się na tle bielizny lub kostiumu kąpielowego,
  • są przerośnięte lub niekształtne,
  • wyglądają nieestetycznie,
  • łatwo się podrażniają.

Przerośnięte wargi sromowe

Za przyczyny przerośniętych warg sromowych podaje się z jednej strony naturalne podłoże (niektóre kobiety się z takimi rodzą), bardzo częste kontakty płciowe bądź piercing miejsc intymnych. Jednak nie da się dokładnie określić przyczyn tego problemu. Nieważne, jakie jest podłoże niekształtnych bądź przerośniętych warg sromowych, ponieważ każde z nich da się wyeliminować dzięki labioplastyce.

O krok od zmiany komfortu życia

Labioplastyka to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę jakości życia fizycznego i psychicznego, w tym również seksualnego. Zabiegowi poddać się mogą młode i starsze kobiety, które odczuwają dyskomfort związany z wyglądem warg sromowych. Zmniejszenie i poprawa wyglądu warg sromowych to sposób na poprawę funkcji fizjologicznej, ale także odzyskanie pewności siebie i poprawienie samopoczucia. Zabieg labioplastyki laserowej można wykonać w Katowicach w Centrum DER-MED.

Dodaj opinie ()