Ponadczasowe bukiety ślubne – inspiracje

Trendy w bukietach ślubnych szybko się zmieniają. Różnią się od siebie wyglądem, kompozycją oraz zastosowanymi kwiatami i dekoracjami. Są jednak gatunki kwiatów oraz kształty, które czynią bukiety ponadczasowymi. Takie wiązanki pasują do każdego klimatu ślubu i wesela oraz doskonale prezentują się w połączeniu z każdym rodzajem sukni. Ich estetyka doceniana była przez nasze babcie i mamy, a teraz wzbudza zainteresowanie współczesnych panien młodych.

Eustoma – subtelność, wdzięk i delikatność w jednym

Kwiat o niebywałych walorach estetycznych wykorzystywany jest do komponowania bukietów ślubnych od lat. Doskonale prezentuje się zarówno w wiązankach składających się wyłącznie z tego gatunku, jak i w harmonijnym połączeniu z innymi. Zaletą tych kwiatów jest również trwałość oraz szeroka gama kolorystyczna – pozwala odpowiednio dobrać do barw dekoracji sali weselnej lub restauracji nasz bukiet ślubny. Eustoma może być wykorzystana również do ozdobienia stołów oraz miejsca, w którym będzie odbywał się ślub.

Róże – majestatyczne piękno

To jeden z najbardziej popularnych gatunków kwiatów wykorzystywanych do tworzenia kompozycji ślubnych. Róże występują w wielu odmianach oraz kolorach, dzięki czemu wiązanki mogą mieć charakter tradycyjny, ale też oryginalny. Róże bez wątpienia są ponadczasowe, a ich piękno doceniane przez panny młode od wielu pokoleń. Róże, podobnie jak eustoma, doskonale prezentują się w bukietach łączonych, gdzie są gatunkiem dominującym oraz w bukietach, w których występują solo.

Frezje – dla wrażliwej panny młodej

Delikatne piękno frezji podkreśli uroczysty charakter wydarzenia. Gatunek ten od wielu lat wykorzystywany jest do układania wiązek ślubnych, Frezje doskonale prezentują się w towarzystwie innych kwiatów. Ich zaletą jest nie tylko subtelny urok, ale również trwałość i szeroka gama kolorystyczna. Wszystkie barwy są jednak łagodne i doskonale wpasowują się w klimat ślubu i wesela. Mimo tak łagodnego wyglądu, frezje są niezwykle trwałe i zachowują świeżość nawet przez kilka dni.

Dodaj opinie ()