Co trzeba wiedzieć o oświetleniu weselnym?

Na weselu jest wiele bardzo ważnych rzeczy, ale jednym z istotniejszych jest dobrze udekorowana sala weselna. Tu liczy się właściwy klimat, pozwalający z jednej strony na interesujące dyskusje przy bogato zastawionym stole, natomiast z innej na szaloną zabawę do białego rana.

Podstawowym aspektem ozdób sali weselnej jest światło. Gra ono najistotniejszą funkcję w tworzeniu przytulnego pomieszczenia, oddziałującego na humor gości weselnych w taki sposób, aby chcieli oni spędzić na sali jak najwięcej czasu. Dekoracja światłem może mieć różnorodny rodzaj, od niezwykle delikatnego, ledwie uwidoczniającego konkretne części sali oraz jej walory, aż po odgrywające podstawową role w przedstawieniu.

Oświetlenie sali weselnej - na co zwrócić uwagę? 
Światło na wesele, pełni ważną funkcję - tworzy aurę, uwydatnia charakter pomieszczenia oraz oddziałuje na to, jak czują się goście. Jest także ważne dla fotografia, jaki w dobrze oświetlonej sali ma większe możliwości na piękne kadry. Jakie światło dobrać do sali weselnej? Dekoracja światłem polega przede wszystkim na zaakcentowaniu danych punktów w sali weselnej i wybraniu właściwej barwy światła. Do owego celu stosuje się listwy LED, żarówki oraz urządzenia RGB. Żarówki zawieszone na sznurze tworzą niezwykle elegancką ozdobę sali weselnej. Są wypełnieniem sali weselnej urządzonej w stylu rustykalnym bądź boho.

Czym jest dekoracja światłem?
Dekoracja światłem to zmiana wyglądu miejsca za pomocą właśnie światła, przez właściwe oświetlenie ścian, stropów oraz detali. Stworzenie dzięki temu właściwego nastroju lub atmosfery całego przyjęcia ślubnego. Dekoracja światłem jest prowadzona za pomocą specjalistycznych narzędzi do owego dedykowanych, jakie w standardzie mogą wyemitować każdy odcień ponieważ są to urządzenia RGB.

Jak wyliczyć ilość światła niezbędnego do konkretnego obiektu? Na co zwrócić uwagę?
Każdą sale przed oceną analizujemy dobrze pod względem możliwości światła oraz staramy się sprawdzić, co można wykorzystać. Gdy jest osoba techniczna, zawsze z nią warto omówić nasze koncepcje a więc czego będziemy potrzebować, więc ile prądu wykorzystamy w przeciągu zabawy. Urządzenia ledowe nie pobierają dużo energii, tymczasem światło na żarówkach pobiera trochę więcej prądu, zatem należy liczyć więcej wykorzystanej mocy.

Dodaj opinie ()