Wybielanie zębów lampą Beyond

Zdumiewające efekty zabiegu

Zabieg natychmiastowego wybielania zębów polega na nałożeniu specjalistycznego żelu wybielającego na powierzchnię Twoich zębów. Następnie żel ten zaczyna aktywnie działać dzięki naświetlaniu lampy Beyond. To właśnie wtedy żel wybielający zaczyna wnikać pod szkliwo zęba, co z kolei powoduje rozbicie i utlenienie przebarwień. Twoje zęby staną się znacznie jaśniejsze (od 5 do nawet 14 odcieni w skali VITA). Ponadto, zostanie znacząco zmniejszona ilość bakterii, które znajdują się w Twojej jamie ustnej. Warto wiedzieć, że światło lampy Beyond działa znacznie lepiej niż niejeden płyn dezynfekujący do płukania ust.

Charakterystyka zabiegu wybielania zębów

Poprosiliśmy specjalistów z Medi Art Clinic w Poznaniu o przybliżenie charakterystyki zabiegu wybielania zębów z użyciem lampy Beyond. Eksperci z chęcią służyli nam pomocą. Na początku zapewnili nas, że zabieg jest w pełni bezpieczny. Wbrew powszechnym przekonaniom, co do naświetlania - szkliwo zębów nie zostaje uszkodzone. Beyond dba o ich lepszą kondycję i pozostawia je po każdym zabiegu w stanie nienaruszonym - oczywiście wybielonym. Dodatkowo atrakcyjna jest szybkość i trwałość powstałych efektów. Pojedynczy zabieg trwa około 45 minut, zaś efekty wybielania zębów utrzymują się do 2 lat - czas zależy przede wszystkim od diety danego pacjenta. Leczenie zapewnia ponadto pełny komfort dla każdej osoby. Zasługą tego jest zastosowanie innowacyjnej generacji preparatu wybielającego - Beyond - który ma w swoim składzie chlorek potasu. Dzięki temu zostaje obniżony poziom nadwrażliwości zębów podczas ich wybielania.

Jak działa lampa Beyond?

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją wstępną, podczas której pacjent szczegółowo zapoznaje się z całym przebiegiem wybielania zębów. To właśnie tu zostanie oceniona jakość Twoich zębów i zgryzu. Drugim etapem jest ułożenie planu leczenia dostosowanego do indywidualnego pacjenta. Pomoże to nie tylko spełnić Twoje oczekiwania, lecz także doprecyzować cały zabieg. Ponadto może wtedy też zostać wykonany zabieg higienizacyjny, np. usunięcie kamienia nazębnego. Po tym następuje pierwszy zabieg, podczas którego na Twoje zęby zostaje nałożony specjalny żel wybielający, który zostaje naświetlony. Po całym procesie następuje ocena jakości wykonania zabiegu.

Po wybielaniu należy unikać barwiącego jedzenia i picia. W tym celu trzymaj się ściśle białej diety, która wyklucza picie kawy, herbaty, coli i czerwonego wina. Wszelkie ciemne sosy, barwiące warzywa i owoce, jak również produkty zawierające kakao są zabronione przez okres przynajmniej dwóch tygodni.

Dodaj opinie ()