Fryzjerzy potrzebni od zaraz

W dobie wszechobecnych szkół fryzjerskich utarło się przekonanie, według którego polski rynek pracy nie ma nic ciekawego do zaoferowania osobom, pragnących zająć się strzyżeniem i pielęgnacją fryzur i to pomimo logicznego na tę usługę popytu. Rzekome niskie płace, duża rotacja pracowników i potrzeba poniesienia ogromnych nakładów pracy, by rozpocząć karierę w branży. Jak się coraz częściej okazuje – jest to pogląd całkowicie błędny.

Fryzjerzy męscy poszukiwani!

Sama branża fryzjerska otwiera się coraz mocniej na mężczyzn – pomimo dość powszechnego kojarzenia tego zawodu jako zarezerwowanego głównie dla pań. Profesjonalne salony barberskie, wyrastające jak grzyby po deszczu na coraz większym pragnieniu posiadania dopieszczonej pod każdym możliwym kątem fryzury, zdają się stale poszukiwać pracowników. I to nie tylko tych z dużym doświadczeniem – ofert pracy dla stażystów i osób początkujących nie brakuje.

Zmiana podejścia do dbania o fryzurę u mężczyzn, wykreowana poprzez popkulturę i świat mody oraz coraz bardziej zyskującą na popularności ideę ‚‚selfcare", spowodowała duży popyt na salony i fryzjerów gotowych na zrealizowanie wszelkich pomysłów klienta. W końcu na głowach panów przestają dominować klasyczne cięcia. Oferty pracy dla fryzjerów pełne są więc salonów specjalizujących się (często wyłącznie) w strzyżeniu mężczyzn. Co najważniejsze – nie determinuje to w żaden sposób płci fryzjera – w końcu w salonach barberskich coraz częściej zatrudniają się panie. 

... i ci kobiecy też!

Dynamiczny wzrost popularności fryzjerstwa męskiego nie oznacza, że ofert pracy dla fryzjerów, zajmujących się pielęgnacją włosów u pań, przestało brakować. To wciąż niesamowicie dochodowa branża – i to bez względu na to, czy otwieramy swój własny salon, stawiamy na ,,fryzjerską freelancerkę", czy poszukujemy pracy w dużych sieciach. Wbrew opinii osób nieobeznanych w świecie fryzjerstwa, zawód fryzjera zdaje się wciąż być deficytowy, nieustannie poszukując świeżej krwi. Patrząc na dynamiczny rozwój całej branży, ta szybko jeszcze nie spotka się z problemem przesycenia rynku.

Dodaj opinie ()