Szukasz taniej i dobrej suszarki do włosów? Sprawdź, co kupić! Szukasz taniej i dobrej suszarki do włosów? Sprawdź, co kupić!


Suszarka do włosów jest jednym z podstawowych urządzeń stosowanych w stylizacji włosów. Do wyboru mamy wiele ciekawych modeli, ale jak wybrać ten, który będzie najlepszy?

Dzięki suszarce do włosów możemy łatwo wysuszyć włosy, możemy też używać jej jako dodatek przy ich stylizacji szczotką. Jeśli poszukujesz dobrej suszarki do włosów, która nie będzie jednocześnie bardzo droga, sprawdź z nami, na co patrzeć przy zakupie!


Rodzaj suszarki do włosów


Suszarki możemy podzielić generalnie na dwa rodzaje – te turystyczne, które są małe i mają zwykle składane rączki, a także pełnowymiarowe, nazywane też salonowymi, które są większe i przeznaczone są do użycia w domu.


Suszarki turystyczne, chociaż bardziej wszechstronne, nie mają tak dużej mocy suszenia, a ponadto nie mają takich funkcji, które posiadają większe modele. Gdy chcemy kupić jedną suszarkę, która będzie działała bardzo dobrze, lepie postawić na tę pełnowymiarową.


Moc suszarki


Wpływa na jej skuteczność suszenia – zasadniczo, im jest ona wyższa, tym szybciej będzie można wysuszyć włosy. Wysoka moc jest szczególnie ważna w przypadku osób z grubszymi, gęstszymi włosami, które schną dłużej.


Regulacja temperatury


Dobra suszarka powinna mieć kilkustopniową regulację temperatury od nadmuchu zimnego do ciepłego. Zimny nadmuch powoduje, że włosy suszą się dłużej, ale są zdrowsze.


Jonizacja


To funkcja, która polega na emitowaniu jonów poprawiających wygląd fryzury – włosy nie elektryzują się i nie puszą się tak jak przy suszeniu zwykłą suszarką. Taką funkcję posiadają głównie suszarki pełnowymiarowe.


Końcówki


W zestawie z suszarką mogą znaleźć się też dodatkowe końcówki. Zwykle standardem jest koncentrator, który skupia strumień powietrza. Druga popularna nakładka to dyfuzor, dzięki któremu możemy nadać włosom lekko pofalowany wygląd i podnieść je u nasady.


Zatem wtedy, gdy interesuje cię tania i dobra suszarka do włosów, sprawdź, czy spełnia ona powyższe wymagania. Za suszarkę, która zapewni nam komfort użytkowania i będzie służyła na lata wcale nie musimy płacić bardzo dużo – zakupimy ją w cenie już około 100 złotych!

 

Dodaj opinie ()