Wrocław idealne miejsce na podróż poślubną

Paryż, Rzym, Wenecja – to europejskie miasta, które najczęściej młode pary biorą pod uwagę planując swoją podróż poślubną. Okazuje się jednak, że także w Polsce jest miasto idealne na odbycie takiej podróży. To Wrocław, z powodu malowniczo meandrującej Odry nazywany Wenecją Północy.

Co młode pary mogą robić we Wrocławiu?

Miasto tętni życiem do późnych godzin nocnych. Czekają tutaj urocze knajpki, ale też mnóstwo zabytków. Niekoniecznie trzeba podziwiać je pieszo. Nie tylko na nowożeńców czekają przejażdżki zabytkową dorożką po Ostrowie Tumskim i wrocławskim Rynku. Dorożkę można wynająć nie tylko na przejażdżkę. Z pewnością każda młoda para marzy o wyjątkowej pamiątce jaką są zdjęcia. Dorożki można wynająć również na sesję zdjęciową. Wszystkie są zadaszone, a więc przejażdżka możliwa jest także, kiedy pada deszcz. Kolejna propozycja to spacer po wrocławskim rynku. Jest przepiękny, nie mniej uroczy jak ten w Krakowie, a do tego non stop tętni życiem. W jego podziemiach mieści się słynna piwiarnia i restauracja Piwnica Świdnicka. Młodzi małżonkowie nie powinni też rezygnować ze spaceru po magicznym Moście Tumski i zaułkach Ostrowa Tumskiego. Na spacer w tę część miasta warto wybrać się wieczorem, tuż po tym jak prawdziwy latarnik pozapala zabytkowe gazowe latarnie. Warto również wybrać się na spacer do Parku Szczytnickiego. Marzą się Wam wyjątkowe zdjęcia upamiętniające Waszą podróż poślubną? Wybierzcie się do znajdującego się na terenie parku Ogrodu Japońskiego. A wieczorem na pokaz multimedialnej fontanny przy Hali Stulecia.

Gdzie nocować?

Najwygodniej oczywiście w samym centrum miasta. We Wrocławiu jest spora liczba apartamentów w wyjątkowo dobrych punktach przykładem są apartamenty Golden Apartment,. Apartamnety w centrum Wrocławia to bardzo korzystny wybór dla młodożeńców, pozwala czuć się młodej parze wyjątkowo swobodnie. Świeżo poślubieni małżonkowie nie muszą się obawiać, że apartamenty mają niski standard. Są wyposażone bardzo komfortowo. Częścią każdego z nich jest aneks kuchenny. Z pewnością to dobra opcja dla małżonka, który chciałby przygotować dla swojej wybranki śniadanie do łóżka lub filiżankę aromatycznej, świeżo zaparzonej kawy lub herbaty. Warto wspomnieć o jeszcze jednej, niezwykle ważne rzeczy. Z pewnością młoda para organizują swoje wesele – samodzielnie lub z pomocą rodziców – poniosła spore koszty. Wybierając się w podróż poślubną z opcją nocowania w hotelu poniosą kolejne koszty. Oczywiście, noclegi w apartamentach nie są za darmo, ale ich ceny są konkurencyjne w porównaniu z hotelami. Dla wielu par z pewnością jest to bardzo dobra wiadomość: zyskują zakwaterowanie w komfortowych warunkach, a przy tym mogą zaoszczędzić. Zaoszczędzone na drogich noclegach w hotelach pieniądze mogą przeznaczyć na przyjemności.

Wrocław to idealne miejsce na podróż poślubną. Młodym parom nie grozi w nim nuda. Doskonałym rozwiązaniem jest także nocleg w apartamencie ze wszystkimi wygodami. To opcja dająca dużą niezależność, zapewniająca dużą intymność, a przy tym wychodząca niedrogo. To naprawdę jest rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.

 

Dodaj opinie ()