Tabletki odchudzające - popularne rodzaje Tabletki odchudzające - popularne rodzaje

Wiele osób na pewnym etapie odchudzania zaczyna myśleć o użyciu jakiś tabletek. Niektórzy nawet wręcz od nich zaczynają, ważne tylko jest to, żeby poszła za tym odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Opinie na temat tabletek odchudzających są bardzo różne. Niektórzy twierdzą, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, inni wręcz straszą skutkami ubocznymi i różnymi problemami. Nie brakuje też osób, które je regularnie stosują i są bardzo zadowolone z rezultatów. Faktem jest, że ilość różnych preparatów na rynku jest bardzo duża, i rzeczywiście niektóre z nich mogą się nie sprawdzić. Jednak generalnie większość oferowanych w sprzedaży specyfików można polecić osobom chcącym zrzucić trochę kilogramów, ważne jest tylko żeby je odpowiednio dobrać do swoich potrzeb a później stosować zgodnie z zaleceniami. Różnice w tabletkach wynikają przede wszystkim ze sposobu ich działania, a na to z kolei ma wpływ ich skład. Najczęściej wybierane są następujące preparaty odchudzające:

Tabletki hamujące apetyt
Ich głównym zadaniem jest ograniczenie ilości spożywanych pokarmów przez zapewnienie uczucia sytości. Można to osiągnąć na kilka sposobów, między innymi przez stosowanie naturalnych włókien roślinnych oraz specjalnych substancji. Włókna pęczniejąc w żołądku wypełniają go, więc organizm dostaje sygnał, że już nie potrzebuje jedzenia. W tabletkach wykorzystuje się także różne związki, oszukujące w pewien sposób mózg, który myśli że organizm jest już pojedzony. Na przykład Adipex zawiera substancję zwaną żywiczanem fenterminy, powoduje ona wyraźne zmniejszenie łaknienia i ogranicza zapotrzebowanie na jedzenie. Z kolei tabletki Merida zawiera w sobie sibutraminę monohydrat, substancję blokującą neuroprzekaźniki, także dającą poczucie nasycenia.


Tabletki termogeniczne
Jest to grupa preparatów zawierających związki przyspieszające metabolizm i zwiększające przemianę materii. Często tabletki takie nazywane są też spalaczami tłuszczu, gdyż ich stosowanie w szybkim tempie redukuje tkankę tłuszczową, jednocześnie uwalniając duże ilości ciepła. Związki takie występują w niektórych produktach spożywczych, między innymi należy do nich kofeina i guarana. Tabletki termogeniczne najlepsze rezultaty dają przy odpowiedniej aktywności fizycznej, wtedy ich skuteczność jest naprawdę duża.


Tabletki ograniczające wchłanianie tłuszczy
Tabletki tego typu mają w swoim składzie substancje, które blokują w jelitach wchłanianie tłuszczu, dzięki czemu organizm znacznie mniej go otrzymuje. Ich działanie opiera się na blokowaniu enzymów trawiennych, można w ten sposób ograniczyć ilość komórek tłuszczowych nawet o 30 procent. Takie specyfiki są często wykorzystywane przez sportowców, ale w zwykłych dietach odchudzających również bardzo dobrze się sprawdzają.


Nowoczesne środki odchudzające, takie jak na przykład Kaplanex (zobacz opinie o kaplanex), składają się z kilku substancji o różnym działaniu, z tego też powodu trudno jej jednoznacznie sklasyfikować. Wszystko wskazuje na to, że rynek preparatów odchudzających będzie szedł w tę stronę, gdyż takie rozwiązanie jest znacznie skuteczniejsze, a jednocześnie bezpieczne dla osób zażywających tabletki.

Serdecznie zapraszamy na stronę leki-odchudzanie.pl

 

Dodaj opinie ()