Szukamy sposobu na relaks i regenerację sił – masaż i nordic walking.

Siedzący tryb życia jaki wiele osób musi prowadzić ze względu na biurowy charakter swojej pracy jest przyczyną ogólnego dyskomfortu i przemęczenia organizmu. Coraz więcej ludzi zdając sobie z tego sprawę zaczyna szukać sposobu na odpoczynek i odzyskanie energii.

Współczesna gospodarka zaczęła nastawiać się przede wszystkim na usługi. Spowodowało to, iż w ostatnich latach wiele miejsc pracy powstało w sektorze biurowym. Popularne stały się różnego rodzaju szkolenia i konferencje organizowane w celu podniesienia kompetencji zawodowych oraz wymiany doświadczeń. W związku z tym na znaczeniu zyskały miejsca, gdzie takie spotkania można organizować. W Internecie bez trudu można znaleźć salę masę wiedzy na temat nordic walking i nie tylko np.. na portalu edutree. W tego typu obiektach coraz częściej można spotkać strefy relaksu. Niektóre konferencje ze względu na swoją specyfikę trwają wiele godzin. Dlatego po zakończeniu spotkania w ramach relaksu można skorzystać z massage in warsaw city center. Masaż to jedna z najstarszych metod relaksacyjnych i leczniczych stosowanych na świecie. Ze względu jednak na swój intymny charakter nie wszyscy są chętni mu się poddać.

Przez ostatnie lata furorę robi nordic walking. Jego kolebką jest Finlandia. Wymyślono go w latach dwudziestych dwudziestego wieku z myślą o biegaczach narciarskich. W ten sposób mogli trenować przez cały rok. Aby go uprawiać nie potrzebujemy specjalnie wytyczonych tras. Ten rodzaj aktywności ruchowej możemy stosować w każdych warunkach pogodowych i terenowych. Jest on dla każdego – nie ma tu znaczenia wiek ani stan zdrowia. Do nordic walking’u potrzebne są kijki. Ich długość powinna być dostosowana do wzrostu.  Mamy kijki teleskopowe i o stałej długości. Zapięcia przy kijkach powinny mieć wygodne i stabilne zapięcia, gdyż odgrywają ważną rolę w wykonywaniu poprawnych ruchów podczas marszu. Jak każdy sport ma na celu poprawienie naszej kondycji i wydolności organizmu a także odciążyć stawy. W trakcie chodu mniej się męczymy. Poza tym uruchamiamy górne partie ciała: mięśnie klatki piersiowej, bicepsy tricepsy, ramiona i brzuch. Łagodzi również napięcia mięśniowe w okolicy barków. Jest tu inna stymulacja niż w zwykłym marszu. Nordic walking polecany jest szczególnie dla osób pragnących zrzucić parę kilogramów, gdyż w trakcie marszu spala się dużo kalorii. Podobno w organizmie zwiększa się produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia, przez co poprawia się nastrój.

Dla większości kobiet pewnym zaskoczeniem może być informacja, że w ciąży można  uprawiać nordic walking. Rytmiczny marsz z kijkami wzmacnia kręgosłup i mięśnie pośladków. Redukuje zbędne kilogramy i poprzez rozciąganie przygotowuje do porodu. Nabrana kondycja starczy na okres zajmowania się dzieckiem po porodzie.

Dodaj opinie ()