Kriolipoliza

Kriolipoliza jest technologią, która została wprowadzona do kosmetologii i medycyny estetycznej stosunkowo niedawno. Kriolipoliza nie jest metodą odchudzania i nie powinna być tak postrzegana. To raczej zabieg, którego celem jest działanie na miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, dlatego też kriolipoliza sprawdza się doskonale w zabiegach na bryczesy, boczki czy tzw. oponki na brzuchu.

Kriolipoliza na świecie stosowana jest już od 2008r. Wtedy bowiem amerykańscy naukowcy dowiedli, że komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na zimno, bardziej niż komórki skóry, mięśni i nerwów. Okazało się, że na komórki tłuszczowe można zadziałać zimnem, które spowoduje ich zniszczenie bez wpływu na otaczające je tkanki. Dlatego też kriolipoliza jest całkowicie bezpieczna, ponieważ zniszczeniu ulega wyłącznie tkanka tłuszczowa, a nie inne tkanki ciała tj. skóra, mięśnie czy nerwy.

W trakcie zabiegu, który trwa ok. 45 min., do obszaru poddanego zabiegowi kriolipolizy przystawiana jest specjalna głowica, która zasysa tkanki, następnie w pierwszej fazie zabiegu rozgrzewa je do temp. ok. 38-40°C, aby w kolejnej fazie schłodzić zassany obszar do nawet -5°C. W trakcie schładzania komórki tłuszczowe stopniowo ulegają zniszczeniu. Po zakończeniu zabiegu, gdy odstawimy głowicę, skóra poddana schładzaniu jest zaczerwieniona, możliwe jest uczucie jej pieczenia, odrętwienia, brak czucia lub ograniczone czucie w okolicy poddanej zabiegowi, czasem pojawiają się krwiaki i drobne wybroczyny. Wszystkie te objawy znikają po kilku godzinach lub maksymalnie kilku / kilkunastu dniach.

Kriolipoliza jest zabiegiem wysoko efektywnym, jednak na efekty trzeba poczekać. Pierwsze rezultaty widać bowiem po około miesiącu od zabiegu - tyle czasu potrzebuje organizm (wątroba i nerki), aby w procesie przemiany materii trwale wydalić zbędny tłuszcz. W tym okresie tracimy około 25% z zassanego obszaru, co daje około 1cm. Komórki tłuszczowe ubywają stopniowo, dlatego też docelowe rezultaty osiągane są po upływie 4-6 tygodni. Kolejny zabieg na tę samą okolicę można wykonać po około 3 miesiącach. Jednorazowo można wykonać do 3 - 4 przyłożeń, jednak należy mieć na uwadze fakt, że każde przyłożenie trwa ok. 45 min, więc w gabinecie spędzimy wtedy jednorazowo ok. 4 godz.

Bardzo dobre efekty kriolipoliza osiąga jako samodzielny zabieg, ale jeszcze lepsze gdy jest łączona z innymi zabiegami np. urządzeniem Med Shape (endermologia, fale radiowe, laser i światło led), które używamy w naszym salonie kosmetycznym. Dwa – trzy samodzielne zabiegi kriolipolizy dadzą dobre efekty, lecz 2-3 zabiegi kriolipolizy połączone z 2-3 zabiegami urządzeniem Med Shape dadzą efekty szybciej i będą one większe, ponieważ jednocześnie nastąpi z zamrożeniem i usunięciem komórek tłuszczowych oraz ujędrnienie tkanek, redukcja cellulitu i wymodelowanie sylwetki.

Kto nie może mieć wykonanego zabiegu kriolipolizy?

Kriolipolizy nie wykonuje się u osób bardzo otyłych, ze zbitym tłuszczem, ponieważ głowica nie jest w stanie zassać tkanki skórnej. Zabieg kriolipolizy nie będzie też przynosił rezultatu w przypadku osób borykających się z obwisłą i luźną skórą lub zwiotczałymi mięśniami – kriolipoliza nie działa na skurczenie się skóry i wzmocnienie mięśni lecz na tłuszcz. Do podstawowych przeciwwskazań należy także niewydolność wątroby i/ lub nerek, ciąża, karmienie piersią, uszkodzenia skóry w obszarze zabiegowym, aktywne nowotwory. Jeśli zabieg kriolipolizy będzie wykonywany na okolica brzucha - na godz. przed zabiegiem nie należy spożywać obfitych posiłków.

Komu polecamy zabieg krolipolizy?

Kriolipoliza jest doskonałym zabiegiem dla osób z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, talii, boczków, ud, łydek, pośladków, dolnej części pleców, ramion, kolan, czy nawet piersi u mężczyzn (leczenie Gynecomasti)

Wszystkim naszym klientom chcącym skorzystać z zabiegu kriolipolizy zalecamy także zmianę nawyków żywieniowych i skorzystanie z usług i porad naszej dietetyczki, która doradzi co jeść i jak jeść, aby zabiegi wykonywane w gabinecie przyniosły jak największe efekty i nie powodowały innych problemów np. obwisłej skóry czy wiotkości. Należy bowiem pamiętać, iż kriolipoliza jak każdy zabieg pomaga w pozbyciu się nadmiaru tkanki ale nie jest to rozwiązanie, które utrzyma efekt jeśli sami nie wykonamy pewnej pracy.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą i skorzystania z zabiegów oferowanych przez nasz salon.

Apetyt na Urodę

Dodaj opinie ()