Piękne usta - pielęgnacja, zabiegi

Usta to ogromny atut każdej kobiety, dlatego też tak dużo uwagi poświęcamy na ich pielęgnację i wygląd. Usta są bardzo delikatne ponieważ pokrywa je bardzo cieniutka warstwa naskórka. Pozbawione są też gruczołów łojowych i potowych, co jest przyczyną ich łatwego wysuszania. Dodatkowo, skóa otaczająca usta też jest delikatna i szybko pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne. O usta należy dbać i to w sposób szczególny, ale na szczęście nie jest to ani czasochłonne ani kosztowne. Zacząć można od wypracowania właściwych nawyków i np. zaprzestania oblizywania ust na wietrze w chłodne lub mroźne dni. Ale uczucie podrażnienia, ściągnięcia i spierzchnięcia może się pojawić także po długim przebywaniu na słońcu. Co można zrobić, aby szybko je zregenerować, jak zadbać, aby na co dzień były piękne, nawilżone i powabne?

Zaczniemy od najprostszego sposobu pielęgnacji ust – czyli od ich ochrony. Zawsze należy mieć ze sobą pomadkę ochronną, silnie nawilżającą, najlepiej z filtrem UV. Pamiętać należy także o peelingu ust np. miodem, który wygładzi ich powierzchnię i poprawi ukrwienie. Aby nadać naszym ustom trochę barwy warto użyć błyszczyka w odpowiednio dobranym dla nas kolorze lub jeśli wolimy pomadki. Warto zwrócić uwagę, aby były to preparaty nawilżające.

Makijaż permanentny
Jeśli jednak kształt naszych ust nam nie odpowiada lub jeśli nasze usta nie mają już pięknego konturu, czerwień wargowa jest blada i mało widoczna, a nie chcemy non stop używać pomadek i błyszczyków, które po chwili są już niewidoczne warto zastanowić się nad wykonaniem makijażu permanentnego ust. Zabieg ten pozwolą odzyskać kontur ust, spowoduje, że będą one wyraźniejsze, a odpowiednio dobrany, do naszego typu urody, kolor doda im świeżości, pięknego i powabnego wyglądu. Niezwykle istotną rzeczą w makijażu permanentnym ust jest odpowiednie dobranie pigmentów. Kolor barwnika do wykonania makijażu permanentnego w Apetycie na Urodę dobieramy indywidualnie do oczekiwań naszych Klientek, ale także do ich typu urody. Pigmenty stosowane w Apetycie na Urodę, są pigmentami nieorganicznymi, dzięki czemu są neutralne dla organizmu ludzkiego i  hipoalergiczne, co powoduje, że są bezpieczniejsze od pigmentów organicznych. Makijaż permanentny wykonany w Apetycie na Urodę jest makijażem naturalnym i lekkim, w subtelny sposób podkreślającym atuty urody, ponieważ zabieg wykonywany jest metodą konturu z cieniowaniem, która polega na tym, że usta pigmentowane są w taki sposób, aby czerwień wargowa nabrała intensywności, ale aby jednocześnie kontur nie był zbyt przerysowany (kontur jest rozcierany delikatnie do wewnątrz dając wrażenie trójwymiarowych ust).
Cały zabieg makijażu permanentnego, w salonie kosmetycznym trwa około 2 godzin. Po wykonaniu zabiegu klientka otrzymuje pisemną informację zawierającą zasady pielęgnacji ust oraz słoiczek kremu do pielęgnacji domowej. Po 3-4 tygodniach od zabiegu następuje ponowna wizyta (bezpłatna) zwana "korektą", mająca na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów zabiegu wykonanego kilka tygodni wcześniej.

Pamiętajmy, że można wyglądać naturalnie mając wykonany makijaż permanentny brwi, oczu i ust. Trzeba tylko zachować umiar. Jeśli decydujemy się na intensywną czerwień wargową, uważajmy z nadmiernym podkreśleniem oprawy oka. Jeśli mocniej zarysujemy brwi, pamiętajmy o delikatnym kolorze na ustach.  Zbyt mocny makijaż może dodać nam lat.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Proces starzenia się ust, podobnie jak cały proces starzenia się skóry, rozpoczyna się od odwodnienia, utraty jędrności oraz objętości skóry np. wokół ust. W miarę postępowania tego procesu, ubywa w naszej skórze kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny co prowadzi do wiotczenia włókien kolagenowych, utraty sprężystości skóry, pojawienia się zmarszczek, utraty objętości. Dodatkowym efektem starzenia się skóry wokół ust jest zanik czerwieni wargowej oraz rozmycie się ich konturów. Nawilżenie jest więc podstawowym warunkiem posiadania pięknych ust i ich ochrony przed skutkami upływającego czasu.
Zabieg powiększania ust polecany jest osobom w każdym wieku, które mają zbyt małe usta, które tracą jędrność i sprężystość. Zalecany jest również dla osób pragnących zmienić kształt swoich ust, dokonać rekonstrukcji lub korekcji ich asymetrii.
Do najczęściej stosowanych preparatów służących do powiększania ust jest kwas hialuronowy, który nie tylko powiększa usta lecz także je nawilża, modeluje ich kształt i objętość. Stosując kwas hialuronowy można także podnieść opadające kąciki ust i nadać twarzy bardziej pogodny wyraz. Efekt zabiegu wykonanego kwasem hialuronowym utrzymuje się przez okres około 6 miesięcy, po upływie których kwas hialuronowy zostaje powoli wchłaniany przez skórę aż do całkowitego zaniku po około roku od zabiegu.
W wyniku zabiegu, usta mają skorygowany kształt, są jędrniejsze, pełniejsze, wyraźniej zarysowane, nawilżone, a zmarszczki wyraźnie zmniejszone lub zlikwidowane. Dzięki temu twarz zyskuje pogodniejszy i młodszy wygląd. Ze względu na indywidualne potrzeby każdej z klientek i ich oczekiwania, podejście przy wykonywaniu zabiegu jest zawsze indywidualne.  Ważne jest to, aby zabieg był delikatnym retuszem i lekko uwydatnił ust oraz zlikwidował zmarszczki a nie uwypuklił usta nadmiernie i nieproporcjonalnie do twarzy klientki.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą i skorzystania z zabiegów oferowanych przez nasz

www.apetytnaurode.pl

 

Dodaj opinie ()