Makijaż Permanentny

Lato to czas kiedy szczególnie zależy nam na pięknym wyglądzie, ale jak tu utrzymać piękny i świeży makijaż kiedy na dworze gorąco? Owszem można stosować kosmetyki wodoodporne, ale on i tak czasami po wpływem wody, potu, wysokich temperatur potrafią się zmyć, rozmazać co raczej uroku nam nie dodaje. Ale w Apetycie na Urodę mamy na to sposób- makijaż permanentny. Dosyć z malowaniem się na plażę, basen czy siłownię, bo makijaż permanentny wykonany w naszym salonie kosmetycznym w naturalny sposób uwydatni atuty Twojej urody, podkreśli oko lub usta a może tylko nadamy kształt i odpowiedni odcień brwiom?  
W Apetycie na Urodę pracujemy na najwyższej jakości niemieckim sprzęcie - pigment wprowadzany jest równomiernie bez krwawienia, dzięki czemu proces gojenia jest bardzo szybki.
Przed wykonaniem zabiegu, w naszym salonie dokonywana jest konsultacja podczas której omawiamy przebieg zabiegu oraz wykonujemy rysunek wstępny, który pozwala klientce zobaczyć jak będzie wyglądał kształt makijażu  oraz dobierzemy odpowiedni odcień koloru (na ostateczny kolor wpływa nie tylko dobrany pigment, ale też tzw. subton skóry klientki np. czerwony, niebieski czy żółty).

Dla kogo jest zabieg makijażu permanentnego?
Zabieg makijażu permanentnego szczególnie polecamy kobietom, które mają mało czasu na makijaż, nie lubią się malować, a chcą zawsze, o każdej porze dnia i nocy wyglądać pięknie i świeżo. Makijaż permanentny jest także dobrym rozwiązaniem dla kobiet uczulonych na kolorowe kosmetyki lub często korzystających z sauny czy basenu. Zabieg ten jest odpowiedni również dla pań noszących okulary i szkła kontaktowe, a także dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami lub rzęsami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie. Makijaż permanentny to również świetne rozwiązanie dla osób po chemioterapii, które w wyniku terapii utracili brwi.

Barwniki i dobór koloru
Niezwykle istotną rzeczą w makijażu permanentnym jest odpowiednie dobranie pigmentów. Kolor barwnika do wykonania makijażu permanentnego w Apetycie na Urodę dobieramy indywidualnie do oczekiwań naszych Klientów, ale także do typu urody. Barwniki podczas wykonywania makijażu wchodzą w reakcję z płynami ustrojowymi i pozostają w skórze kilka lat, dlatego też ich wybór musi gwarantować bezpieczeństwo i higienę. Stąd tak ważne jest poznanie budowy oraz zachowania się danego barwnika w skórze. Niemniej istotne jest także zrozumienie teorii koloru oraz połączenia koloru skóry z zastosowanym barwnikiem. Używane w naszym salonie kosmetycznym, pigmenty do makijażu permanentnego produkowane są w laboratoriach pod ścisłą kontrolą mikrobiologiczną, a ich wprowadzenie na rynek poprzedzone jest badaniami toksykologicznymi. Pigmenty stosowane w Apetycie na Urodę, są pigmentami nieorganicznymi, dzięki czemu są neutralne dla organizmu ludzkiego i  hipoalergiczne, co powoduje, że są one są bezpieczniejsze od pigmentów organicznych. Pigmenty nieorganiczne są uzyskiwane z minerałów, głównie są to tlenki, krzemiany, glinokrzemiany, siarczki, sole różnych metali (w szczególności tlenek żelaza, tytanu, chromu). Tlenki żelaza tworzą gamy kolorów brązowych, czerwonych matowych, żółtych i czarnych. Aby uzyskać tony jaśniejsze, stosujemy dwutlenek tytanu, który ma działanie nie tylko rozjaśniające, ale również kryjące i jest używany w pigmentach cielistych, beżowych do np. kamuflażu blizn. Kolory zielony i niebieski uzyskuje się z tlenków chromu i żelazocyjanku żelazowego. Używane są także innych pigmentów naturalnych, takich jak tlenek cynku, ochra, glinki białe i zielone, sole baru, alizaryn, czy malachit.

Kompozycja chemiczna pigmentów nieorganicznych powoduje, że uzyskiwane  kolory są bardziej matowe, mniej intensywne i mniej błyszczące. Cząsteczki są bardziej homogeniczne, nie migrują zbyt głęboko, są również bardziej stabilne oraz odporne na działanie kwasów i światła, dzięki czemu utrzymują się w stanie niezmienionym. Barwnik rozkłada się równomiernie i ulega stopniowej degradacji. Wyjątkiem jest pigment biały, który nigdy nie zostanie usunięty całkowicie z organizmu, dlatego też należy bardzo ostrożnie stosować kolory białe, beżowe czy jasnoróżowe, ograniczając się tylko do kamuflażu.

W Apetycie na Urodę dysponujemy szeroką gamą kolorów, co pozwala na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagającej klientki, a nasz doświadczona linergistka zawsze służy radą i pomocą w doborze odcienia koloru i kształtu  makijażu. Makijaż permanentny wykonany w Apetycie na Urodę jest makijażem naturalnym i lekkim, w subtelny sposób podkreślającym atuty urody.  

Przebieg zabiegu wykonania makijażu permanentnego
Zabieg makijażu permanentnego w naszym salonie kosmetycznym rozpoczyna się od konsultacji, podczas której linergistka zbiera informacje o oczekiwaniach klientki, wyklucza przeciwwskazania, dobiera odpowiednie kolory preparatów oraz omawia przebieg zabiegu. Po otrzymaniu zgody klientki na wykonanie makijażu permanentnego, linergistka przechodzi do kolejnego etapu, czyli dezynfekcji skóry, a następnie znieczula miejsce poddawane zabiegowi. W naszym salonie kosmetycznym używamy skutecznych znieczuleń tj.: maści oraz specjalnych żeli, które aplikowane są co kilka minut, dzięki czemu zabieg jest niemal nieodczuwalny. Kolejnym etapem zabiegu jest wykonanie na twarzy osoby poddającej się zabiegowi rysunku aż do uzyskania pożądanego efektu. Gdy efekt zostaje osiągnięty, a rysunek uzyskuje akceptację klientki/klienta, rozpoczyna się główna część zabiegu, czyli następuje wprowadzanie hipoalergicznego pigmentu w naskórek (a nie w skórę właściwą, dzięki czemu nie dochodzi do krwawienia), za pomocą jednorazowej, cieniutkiej, sterylnie zapakowanej igły, którą wyjmuje się przy klientce/kliencie.
W Apetycie na Urodę, zabieg makijażu permanentnego wykonywany jest na wysokiej klasy niemieckim aparacie, spełniającym europejskie normy medyczne.
Cały zabieg makijażu permanentnego, w naszym salonie kosmetycznym trwa około 2 godzin- czas uzależniony jest od intensywności oraz umiejscowienia makijażu permanentnego. Po wykonaniu zabiegu nasza linergistka udziela zaleceń dotyczących pielęgnacji miejsc poddanych zabiegowi. Klientka/ klient otrzymuje pisemną informację zawierającą zasady pielęgnacji miejsc poddanych mikropigmentacji oraz słoiczek kremu do pielęgnacji domowej. Po 3-4 tygodniach od zabiegu następuje ponowna wizyta (bezpłatna) zwana "korektą", mająca na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów zabiegu wykonanego kilka tygodni wcześniej.
1. Makijaż permanentny oczu
W Apetycie na Urodę specjalizujemy się w wykonaniu perfekcyjnych kresek . Odpowiednio wykonana kreska pięknie podkreśla oko, poprawia jego kształt, podnosi opadające kąciki.
a) Kreska zagęszczająca linię rzęs – dla Pań pragnących delikatnie podkreślić linię rzęs, takie rozwiązanie idealnie sprawdza się u osób z jasną oprawą oka, delikatnych blondynek, pań, które przeszły zabieg korekty powiek.
b) Kreska dolna – cień wyrysowany między rzęsami sprawia, że oko wygląda na bardziej otwarte, świeższe. Unikamy mocnych kresek, aby nie wyglądały zbyt wulgarnie.
c) Kreska dekoracyjna – kreska wychodząca z linii rzęs, przedłużona w zewnętrznym kąciku oka. Grubość i kształt kreski dobierany jest indywidualnie. Unikamy zbytniego wyciągania kreski poza granicę oka, aby nie dopuścić do migracji pigmentu. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna.
d) Brwi - stanowią najważniejszy element naszej twarzy, dodają jej kształtu i wyrazu, nie mogą jednak zwracać na siebie nadmiernej uwagi, by nie wyglądać na przerysowane i sztuczne. Ich kształt i kolor powinny być perfekcyjnie dobrane do owalu twarzy. Makijaż permanentny brwi wykonujemy w naszym salonie metodą cienia, która w efekcie przypomina hennę – wygląda bardzo naturalnie, zarówno u klientek, które mają swoje gęste brwi oraz tych, które nie mają ich wcale.
2. Makijaż permanentny ust
W naszym salonie makijaż permanentny ust wykonujemy metodą konturu z cieniowaniem. Usta pigmentowane są w taki sposób, aby czerwień wargowa nabrała intensywności, ale aby jednocześnie kontur nie był zbyt przerysowany. Dlatego kontur rozcieramy delikatnie do wewnątrz dając wrażenie trójwymiarowych ust.

Jak przygotować się do zabiegu?
W przypadku zabiegów na powiekach lub brwiach nie trzeba specjalnego przygotowania. Należy pamiętać, aby skóra przed zabiegiem była czysta i pozbawiona resztek make-up’u. Na min. 24 godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu oraz niektórych leków, w szczególności w dniu zabiegu nie wolno przyjmować preparatów rozrzedzających krew np. ibuprofen, aspiryna, a także nie powinno się spożywać kawy i przyjmować kofeiny w różnych postaciach. Nie wolno także przyjmować witaminy E. Zaleca się natomiast przyjmowanie witaminy C, calcium.
W przypadku zabiegu wykonywanego na ustach, w celu zminimalizowania wystąpienia opryszczki, profilaktycznie na 3 dni przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego  oraz przez 3 dni po wykonaniu zabiegu, zaleca się przyjmowanie preparatu HEVIRAN – jest to preparat dostępny na receptę ( dawkowanie wg zaleceń lekarza).

Po zabiegu
Makijaż permanentny należy do małoinwazyjnych zabiegów, jednak bezpośrednio po mikropigmentacji mogą pojawić się drobne skutki uboczne, które ustępują maksymalnie po jednym dniu. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci zaobserwować mogą objawy, takie jak: tkliwość miejsc poddanych zabiegowi, lekkie opuchnięcie powiek oraz zaczerwienienie, a także obrzęk, który ustępuje następnego dnia. Bywa, że u osób bardzo wrażliwych dochodzi do zapalenia spojówek, co jednak jest niezwykle rzadkim objawem. Podczas zabiegu może nastąpić czasowe obniżenie odporności organizmu, stąd też osoba poddana zabiegowi może czuć się zmęczona, lekko podenerwowana z objawami podobnymi do początków grypy. Taki stan mija już następnego dnia.

Czy makijaż permanentny jest bardzo widoczny?
W Apetycie na Urodę dbamy o to, aby każda osoba poddająca się zabiegowi makijażu permanentnego była zadowolona z uzyskanego efektu. Dlatego zazwyczaj proponujemy wykonanie makijażu naturalnego, czyli takiego, który nie zastępuje makijażu wieczorowego, ani mocnego dziennego. Jeśli makijaż naturalny nie spełnia oczekiwań naszych klientów, podczas wizyty korekcyjnej, wzmacniamy wykonany makijaż, ale z odpowiednim umiarem.  Łatwiej bowiem wzmocnić makijaż permanentny kolorowymi kosmetykami, niż przeżywać koszmar związany z przerysowaniem i zbyt dużą intensywnością swojego wyglądu w związku z posiadanym makijażem permanentnym.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu
Przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego jest niewiele. Nie powinny go wykonywać osoby z aktywną chorobą nowotworową oraz w trakcie chemioterapii, z zaawansowaną cukrzycą, u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie jest też wskazany dla osób z nadwrażliwością na ból. Z makijażu permanentnego muszą również zrezygnować (do momentu całkowitego wyzdrowienia) osoby z aktywną opryszczką i cierpiące z powodu infekcji.
 
Ile utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny po pewnym czasie zaczyna stopniowo blednąć, bo naskórek cały czas się złuszcza. Ale przez rok (gdy makijaż jest delikatny) do dwóch lat (jeśli jest intensywniejszy) wygląda dobrze. Potem trzeba zrobić korektę, która jest już zabiegiem krótszym, mniej bolesnym i co najważniejsze tańszym. Jeśli korekta makijażu nie zostanie wykonana, makijaż będzie stopniowo zanikał. Jego resztki mogą widoczne jeszcze przez 4-5 lat, ale jeśli barwnik był równo wprowadzony, makijaż będzie schodził równomiernie i da się zatuszować make-up’em.

Pamiętajmy, że można wyglądać naturalnie mając wykonany makijaż permanentny brwi, oczu i ust. Trzeba tylko zachować umiar. Jeśli mocniej zarysujemy brwi, pamiętajmy o delikatnym kolorze na ustach. Jeśli decydujemy się na intensywną czerwień wargową, uważajmy z nadmiernym podkreśleniem oprawy oka. Zbyt mocny makijaż może dodać nam lat.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą i skorzystania z zabiegów oferowanych przez nasz salon.

Apetyt na Urodę
ul. Jugosłowiańska 15B/58
na tyłach budynku przy ul. Jugosłowiańskiej 15
Praga Południe – Gocław
03-984 Warszawa

tel. 794 749 333
www.apetytnaurode.pl

Godz. naszej pracy:
pn.-pt. – 10:00 – 20:00
sobota –  8:00 – 14:00

 

Dodaj opinie ()