Paznokcie hybrydowe czy żelowe - które wybrać?

26 października 2014 18:18

...

Decydując się na jedną z dwóch form stylizacji paznokci - manicure hybrydowy bądź metodę żelową, warto wybrać tę pierwszą, choć i ona nie jest całkowicie pozbawiona wad.
To, co wyróżnia paznokcie hybrydowe to ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia oraz działanie różnorodnych detergentów, dlatego bez przeszkód możesz wykonywać w nich wszystkie codzienne obowiązki domowe, a kolor lakieru będzie trwały przez około 2-3 tygodnie. Paznokcie żelowe natomiast łatwiej ulegają zniszczeniu, zatem decydować się powinny na nie te z kobiet, które nie pracują fizycznie. Cenionym atutem manicure hybrydowego jest naturalny efekt zdrowych i zadbanych paznokci, których długość jest identyczna z naturalną długością płytki paznokciowej. Kolor lakieru hybrydowego jest żywy, intensywny, błyszczący, nie blaknie, a paznokcie wyglądają na pełniejsze i są nabłyszczone - manicurzystki nazywają to efektem mokrych paznokci bądź lustrzanego wykończenia. Metoda żelowa z kolei jest nie tyle sposobem na zdobienie paznokci, co na ich wydłużenie. Paznokcie żelowe to nic innego, jak sztuczne tipsy przyklejane do naturalnej płytki paznokcia, a ich długość może być dowolna. Obie metody stylizacji paznokci wykorzystują technologię światłoutwardzalną, polegającą na utwardzaniu kolejnych warstw kosmetyków i preparatów za pomocą ultrafioletowej lampy. O ile jednak manicure hybrydowy trwa 30-45 minut, maksymalnie godzinę, to metoda żelowa aż 2-3 godziny, w zależności od długości paznokci i charakteru zdobień. Zabieg hybrydowy rozpoczyna się od wstępnego przygotowania paznokci - ich wyrównania, wygładzenia i zlikwidowania skórek, podobnie jak w przypadku tradycyjnego manicure. Następnie na paznokcie nakłada się trzy warstwy kosmetyków - bazową, koloryzującą w postaci lakiero-żelu, znacznie gęstszego od zwykłego lakieru, i utwardzającą. Manicure hybrydowy jest bezpieczny dla płytek paznokci, w odróżnieniu od metody żelowej, i nie wywołuje reakcji alergicznych. Niemniej jednak nie poleca się tej metody osobom o kruchych, cienkich i rozwarstwiających się paznokciach, ponieważ efekty zabiegu mogą nie być zadowalające i trwałe. W przeciwieństwie do paznokci żelowych, które są trudniejsze do usunięcia, a ich zlikwidowanie wymaga wizyty w gabinecie kosmetycznym, manicure hybrydowy usunąć można w domu, jednak potrzebny jest do tego aceton, bowiem zwykły zmywacz do paznokci tutaj nie wystarczy. Aceton dostępny jest w większości drogerii i w sklepach oraz hurtowniach kosmetycznych. Ze względu na wykorzystanie znacznie mniejszej ilości produktów podczas manicure hybrydowego, zabieg ten jest znacznie tańszy od metody żelowej. Można go również wykonać samodzielnie w domu, a w tym celu należy zakupić potrzebny do zabiegu zestaw, przede wszystkim lampę ultrafioletową.
    Główną wadą żelowej metody stylizacji paznokci jest jej czasochłonność oraz skomplikowana technika zabiegu, wymagająca od manicurzystki cierpliwości i zręczności. Niestaranne przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu, nakładanie zbyt grubej warstwy żelu i jego rozlanie na skórki wydłuża całą czynność, może spowodować późniejsze odpryskiwanie żelu, a nawet naderwanie, uszkodzenie czy odpadnięcie paznokcia. Inaczej jednak niż w manicure hybrydowym, które toleruje jedynie drobne zdobienia, metoda żelowa dopuszcza wkomponowanie w żel jak najbardziej fantazyjnych i wymyślnych ornamentów, na przykład brokatów czy cyrkonii.
       
 

Ładuje się...

„Aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszego portalu używamy plików cookies.”
Czytaj więcej